Reklama

Reklama

NBA. James Harden wznowił treningi z Rockets

Lider klasyfikacji najskuteczniejszych koszykarzy NBA James Harden po raz pierwszy od czterech miesięcy trenował z zespołem Houston Rockets. Z powodów rodzinnych z opóźnieniem przyjechał do Orlando, gdzie kluby przygotowują się do wznowienia sezonu w czasie pandemii.

Harden przybył do zamkniętego ośrodka NBA, zlokalizowanego w parku rozrywki Disney World, na początku tygodnia, spełnił wymagania dotyczące kwarantanny nałożone przez ligę i został dopuszczony do udziału w zajęciach.

Wcześniej nie brakowało spekulacji po tym, jak się okazało, że gwiazdy Rockets Harden i Russell Westbrook nie przylecieli razem z całą drużyną na Florydę. Niedługo później Westbrook, w tym sezonie średnio zdobywający 27,5 pkt, poinformował, że jest zakażony koronawirusem. Tymczasem przyczyną spóźnienia Hardena (34,4 pkt) były sprawy osobiste.

Reklama

- Cieszę się, że już tu jestem. Każdy nowy dzień będzie dla nas wyzwaniem - przyznał Harden. - Wyglądał dobrze i początek jest obiecujący. Był trochę zardzewiały tylko przez około 30 sekund. To mądry zawodnik, wie co musi robić, czy też kiedy potrzebuje dodatkowego treningu strzeleckiego lub biegowego. Całkowicie mu ufam, bo jest profesjonalistą - ocenił trener Rockets Mike D'Antoni.

30 lipca ma zostać wznowiony sezon z udziałem 22 drużyn. Pierwsza faza restartu rozgrywek potrwać ma dwa tygodnie, a każdy zespół rozegra po osiem spotkań. Po niej rozpocznie się play off. Mistrz ma być znany najpóźniej 13 października.

giel/ co/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy