Reklama

Reklama

KSW 28: Bedorf, Materla i Różalski poznali rywali

Karol Bedorf, Michał Materla i Marcin Różalski poznali rywali, z którymi zmierzą się na KSW 28. Najbliższa gala największej federacji MMA w Europie odbędzie się 4 października w Szczecinie.

Głównym wydarzeniem gali KSW 28 będzie pierwsza walka Karola Bedorfa w obronie mistrzowskiego pasa federacji w wadze ciężkiej. Rywalem popularnego "Coco" będzie przedstawiciel legendarnego rodu Gracie -  Rolles Gracie.

Reklama

36-letni Brazylijczyk to znakomity specjalista od jiu-jitsu. Jest czterokrotnym mistrzem Panameryki w brazylijskim jiu-jitsu, a także finalistą prestiżowych zawodów ADCC z 2007 roku. W MMA walczył dziesięciokrotnie. Osiem razy wygrał (zawsze przez poddanie) i dwa razy przegrał.

Ostatni zwycięski pojedynek stoczył w grudniu 2012 roku. W pierwszej rundzie wyższość Rollesa Gracie musiał uznać Yusuke Kawaguchi, dobrze znany polskim kibicom z walki z Mariuszem Pudzianowskim. "Pudzian" pokonał Japończyka w maju 2010 roku.

Od starcia z Kawaguchim Gracie walczył jeszcze raz. We wrześniu ubiegłego roku przegrał przez nokaut z Derrickiem Mehmenem.

Bedorf jest młodszy od rywala o pięć lat. W swojej ostatnie walce, we wrześniu 2013 roku, pokonał Pawła Nastulę i zdobył pas mistrza KSW w wadze ciężkiej. Łącznie stoczył dwanaście walk, z których dziesięć wygrał. Jest niepokonany od marca 2011 roku.

W innym bardzo ciekawie zapowiadającym się starciu gali KSW 28 Michał Materla zmierzy się z Jorge Luisem Bezerrą. Ze względu na to, że pojedynek Polaka w ostatniej chwili został dodany do karty walk, jego stawką nie będzie należący do niego pas mistrzowski wagi średniej.

Bezerra to posiadacz czarnego pasa brazylijskiego jiu jitsu i reprezentant znakomitego teamu Checkmat braci Vieira. Brazylijczyk siedemnaście z dziewiętnastu wygranych kończył poddaniami w parterze, jego specjalnością są bowiem ataki na nogi. W swojej zawodowej karierze pojedynkował się m.in. na galach BAMMA, Jungle Fight czy Fury FC.

Swojego rywala poznał też Marcin Różalski. Przeciwnikiem znanego z bezkompromisowego stylu walki "Różala" będzie James McSweeney. 33-latek urodzony w Londynie to zawodnik, który przeszedł podobną drogę w sportach walki co Różalski.

 McSweeney zaczynał jako utytułowany specjalista od muay thai i K-1, by w 2007 roku przejść do MMA. Podobnie jak poprzedni rywale płocczanina, Brytyjczyk znacznie góruje nad nim doświadczeniem, mając na swoim koncie już dwadzieścia cztery zawodowe pojedynki. W trzynastu wygranych, "The Hammer" nokautował ośmiu rywali, a pięciu poddawał w parterze.

4 października podczas KSW 28 fani sportów walki zobaczą w akcji także m.in. Macieja Jewtuszkę, Rafała Moksa, Anzora Ażijewa, znanego boksera Rafała Jackiewicza (zmierzy się z Marcinem Parchetą) czy Kamila Walusia.

Karta walk KSW 28 (stan na 28.08.)

Karol Bedorf - Rolles Gracie (walka o pas w wadze ciężkiej - do 120 kg)

Michał Materla - Jorge Luis Bezerra (do 84 kg)

Marcin Różalski - James McSweeney (do 120 kg)

Maciej Jewtuszko - czeka na rywala (do 70 kg)

Rafał Moks - Daniel Acacio (do 77 kg)

Anzor Ażijew - czeka na rywala (do 66 kg)

Rafał Jackiewicz - Marcin Parcheta (do 70 kg)

Michał Andryszak - Michał Włodarek (do 120 kg)

Kamil Waluś - czeka na rywala (do 120 kg)

Jakub Kowalewicz - Kamil Gniadek (do 70 kg)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama