• 6 .Olympique Marsylia (32 pkt.)
  • 7 .Angers Sporting Club de l'Ouest (30 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (28 pkt.)

Lille OSC - Angers Sporting 1-2 (1-2). Liga francuska - 18. kolejka Ligue 1

6 stycznia na Stade Pierre-Mauroy w Villeneuve d'Ascq odbyło się spotkanie 18. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Lille OSC i Angers Sporting. Mecz zakończył się zwycięstwem Angers Sporting 2-1.

R. Thomas 5',10'

Drużyna Lille OSC (”Mastify”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała drugie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Angers Sporting wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Angers Sporting otworzyli wynik. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Romain Thomas.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Angers Sporting, strzelając kolejnego gola. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania Romain Thomas ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-2. Sytuację bramkową stworzył Thomas Mangani.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 42. minucie wynik ustalił Burak Yilmaz. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Jonathan Bamba.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Trener ”Mastifów” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Timothy'ego Weaha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Jonathan David. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Mastify: José Fontemu w 66. i Benjaminowi Andrému w 68. minucie.

W 72. minucie Loïs Diony zastąpił Stéphane'a Bahokena. Chwilę później trener Angers Sporting postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Jimmy Cabot, a murawę opuścił Mathias Lage. Między 79. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Lille OSC: Xeka, Reinildo, Tiago Djaló, na ich miejsce weszli: Boubakary Soumaré, Domagoj Bradarić, Isaac Lihadji. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lassany Coulibaly, Angela Fulginiego zajęli: Ibrahim Amadou, Sada Thioub.

W 83. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Buraka Yilmaza z Lille OSC, a w 90. minucie Abdoulaye Bambę z drużyny przeciwnej. Drużynie Lille OSC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Angers Sporting.

Paul Bernardoni
86′ Tiago Emanuel Embalo Djaló
Abdoulaye Bamba90′
66′ José Fonte
Ismaël Traoré
Sven Botman
Romain Thomas  5′, 10′
79′ Reinildo Isnard Mandava
Vincent Manceau
68′ Benjamin André
Lassana Coulibaly80′
Nanitamo Jonathan Ikoné
Pierrick Capelle
Jonathan Bamba
Mathias Pereira Lage75′
79′ Miguel Ângelo da Silva Rocha
Thomas Mangani
 42′ 83′ Burak Yilmaz
Angelo Fulgini80′
61′ Jonathan Christian David
Loïs Diony72′
Lucas Chevalier
Ludovic Butelle
Ismail Bouleghcha
Mateo Pavlović
79′ Domagoj Bradarić
Ibrahim Amadou80′
Nassim Innocenti
Antonin Bobichon
Cheikh Ahmet Tidian Niasse
Jimmy Cabot75′
79′ Boubakary Soumaré
Farid El Melali
86′ Isaac Lihadji
Stéphane Bahoken72′
Mamadou Simbakoli
Mohamed-Ali Cho
61′ Timothy Weah
Sada Thioub80′

Przewaga zespołu Lille OSC w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze Lille OSC dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.