• 6 .Olympique Marsylia (32 pkt.)
  • 7 .Angers Sporting Club de l'Ouest (30 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (28 pkt.)

Ligue 1. Debiut Mauricio Pochettino. Remis PSG z Saint-Etienne

Nowy trener na razie nie pomógł. Prowadzone po raz pierwszy przez byłego trenera Tottehamu Mauricio Pochettino Paris Saint-Germain zremisowało na wyjeździe z Saint-Etienne 1-1. Mistrzowie Francji tracą do prowadzącego Lyonu trzy punkty.

M. Kean 22'

Paryżanie zagrali bez kontuzjowanego Neymara. Z tego samego powodu zabrakło również Presnela Kimpembe, Juana Bernata, Alessandro Florenziego oraz zakażonego koronawirusem Rafinhy. Pochettino, który zastąpił zwolnionego w Wigilię Thomasa Tuchela, musiał mocno przemeblować skład, zwłaszcza obronę.

Po ewidentnym błędzie defensywy Saint-Etienne objęło prowadzenie w 19. minucie. Gola strzelił Romain Hamouma. PSG wystarczyły trzy minuty na odrobienie strat. Wyrównał Moise Kean. Wypożyczony z Evertonu Włoch strzelił ósmą bramkę w tym sezonie w Ligue 1.

W drugiej połowie to on był najbliższy zdobycia drugiej bramki dla swojej drużyny. Jedną dogodną sytuację zmarnował Angel Di Maria, w doliczonym czasie gry pod bramką rywali zawiódł Sarabia. Saint-Etienne miało swoje okazje, po jednym ze strzałów piłkarza gospodarzy piłka trafiła w poprzeczkę.

Mecz zakończył się jednak remisem. Taki wynik to niespodzianka. Paryżanie awansowali mimo to na drugą pozycję (swój mecz z Angers przegrało Lille), ale do prowadzącego Lyonu, który wygrał 3-2 z RC Lens, tracą trzy punkty. Do czołówki zbliża się Marsylia, która pokonała Montpellier 3-1. OM ma dwa mecze zaległe i od PSG dzieli je pięć punktów.

Thilo Kehrer
77′ Panagiotis Retsos
Marquinhos
Timothee Kolodziejczak
Mitchel Bakker
Lucas Gourna-Douath
Idrissa Gana Gueye63′
83′ Arnaud Nordin
Ander Herrera Agüera
63′ Kévin Monnet-Paquet
Marco Verratti
83′ Zaydou Youssouf
Angel Di Maria84′
 19′ 83′ Romain Hamouma
Moise Bioty Kean  22′
88′ Denis Bouanga
Kylian Mbappé
Stefan Bajic
Alexandre Letellier
88′ Nelson Alpha Sissoko
Sergio Rico
Miguel Ángel Trauco Saavedra
Abdou Diallo
83′ Adil Aouchiche
Timothee Pembele63′
63′ Ryad Boudebouz
Julian Draxler63′ 83′
Baptiste Gabard
Bandiougou Fadiga
83′ Aimen Moueffek
Kays Ruiz-Atil
83′ Charles Nathan Abi