• 6 .Olympique Lyon (13 pkt.)
  • 7 .Racing Club de Lens (13 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (13 pkt.)

Liga francuska - 7. kolejka Ligue 1: AS Saint-Etienne - OGC Nice 1-3 (0-2)

18 października na Stade Geoffroy-Guichard w Saint-Ètiennem odbył się mecz 7. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami AS-u Saint-Etienne i OGC Nice. Starcie zakończyło się zwycięstwem OGC Nice 3-1. Spotkanie obejrzało 1 000 widzów.

7. kolejka Francja - Ligue 1
2020-10-18 17:00 | Stadion: Stade Geoffroy-Guichard | Widzów: 1000 | Arbiter: Amaury Delerue
M. Maolida 90'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół AS-u Saint-Etienne zajmował siódmą, natomiast jedenastka OGC Nice (”Orły”) - ósmą pozycję.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Zespół OGC Nice wygrał aż 17 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Pierre Lees.

Jedenastka AS-u Saint-Etienne ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. Po pół godzinie gry zmusił do kapitulacji bramkarza Amine Gouiri.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka AS-u Saint-Etienne rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jeana-Philippe'a Krasso, Saidou Sowa weszli Denis Bouanga, Miguel Trauco. W 49. minucie arbiter ukarał kartką Hassane Kamarę, piłkarza OGC Nice.

W 57. minucie Zaydou Youssouf zastąpił Lucasa Gourna-Douatha.

Zawodnicy AS-u Saint-Etienne odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie gola kontaktowego strzelił Adil Aouchiche. W zdobyciu bramki pomógł Romain Hamouma.

Między 58. a 72. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom OGC Nice i jedną drużynie przeciwnej. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie OGC Nice doszło do zmiany. Myziane Maolida wszedł za Khéphrena Thuram-Uliena. W tej samej minucie trener AS-u Saint-Etienne postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Kévina Monnet-Paqueta. Na boisko wszedł Maxence Rivera, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 73. minucie arbiter pokazał kartkę Robsonowi Bambu z OGC Nice. W 79. minucie Adil Aouchiche został zmieniony przez Bilala Benkhedima, co miało wzmocnić zespół AS-u Saint-Etienne. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ronego Lopesa na Danila Barbosę. Trener ”Orłych” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dana Ndoyego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Amine Gouiri. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejnego gola.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Myziane Maolida. Przy zdobyciu bramki pomógł Dan Ndoye.

Dwie minuty później sędzia przyznał kartkę Romainowi Hamoumie z drużyny gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Walter Daniel Benítez67′
46′ Saidou Sow
Robson Alves de Barros73′
Panagiotis Retsos
Stanley N'Soki58′
72′ Harold Moukoudi
Bonfim Dante
Mahdi Camara
Jordan Lotomba68′
Nelson Alpha Sissoko
Khéphren Thuram-Ulien72′
72′ Kévin Monnet-Paquet
Marcos Paulo Mesquita Lopes82′
57′ Zaydou Youssouf
Pierre Lees Melou  8′
 57′ 79′ Adil Aouchiche
Hassane Kamara49′
46′ Jean-Philippe Krasso
Morgan Schneiderlin
90′ Romain Hamouma
Amine Gouiri  30′ 83′
Stefan Bajic
Yoan Cardinale
46′ Miguel Ángel Trauco Saavedra
Flavius Daniliuc
Marvin Tshibuabua
Andy Pelmard
79′ Bilal Benkhedim
Théo Pionnier Bertrand
57′ Lucas Gourna-Douath
Danilo Barbosa da Silva82′
Aimen Moueffek
Hichem Boudaoui
46′ Denis Bouanga
Alexis Trouillet
72′ Maxence Rivera
Myziane Maolida72′  90′
Tyrone Tormin
Dan Ndoye83′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom OGC Nice przyznał pięć.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół ”Orłego” w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.