• 6 .AS Monaco (29 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (28 pkt.)
  • 8 .Lille OSC (28 pkt.)

Liga francuska - 19. kolejka Ligue 1: Stade de Reims - Olympique Lyon 1-1 (1-1)

W meczu 19. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 21 grudnia, jedenastka Stade Reims zremisowała z Olympique Lyon 1-1 (1-1). Mecz na Stade Auguste-Delaune II obejrzało 17 257 widzów.

19. kolejka Francja - Ligue 1
2019-12-21 20:45 | Stadion: Stade Auguste-Delaune II | Widzów: 17257 | Arbiter: F. Schneider
Stade de Reims
Olympique Lyon
1
1
M. Cafaro 44'
L. Tousart 9'

Zespół Stade Reims (”Remois”) bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała szóste miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Axel Disasi, piłkarz Stade Reims.

Już na początku meczu to zawodnicy Olympique Lyon (”Les Gones”) otworzyli wynik. W dziewiątej minucie bramkę zdobył Lucas Tousart. Asystę zanotował Thiago Mendes.

Między 20. a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Olympique Lyon i jedną drużynie przeciwnej.

Piłkarze gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 44. minucie Mathieu Cafaro wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół ”Les Gones” wyszedł w zmienionym składzie, za Kennego Tete'a wszedł Rafael. A trener Stade Reims wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Anastasiosa Donisa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Tristan Dingomé.

Trener Olympique Lyon postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Jean Lucas, a murawę opuścił Houssem Aouar. W 76. minucie Moussa Doumbia zastąpił Derka Kutesę. W 83. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gości.

W 86. minucie Rémi Oudin został zmieniony przez Sambou Sissoko, co miało wzmocnić zespół Stade Reims. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bertranda Traorégo na Mathisa Cherkiego. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania kartkę otrzymał Jean Lucas z Olympique Lyon. W drugiej połowie nie padły gole.

Jason Denayer
8′ Axel Disasi
Antonio Guedes Marcelo41′
Thomas Foket
Kenny Tete46′
 44′ (k.) Mathieu Cafaro
Houssem Aouar20′ 75′
36′ Xavier Chavalerin
Thiago Henrique Mendes Ribeiro
52′ Tristan Dingomé
Martin Terrier
76′ Moussa Doumbia
Lucas Tousart  9′
Hassane Kamara
Moussa Dembélé 83′ (k.)
Marshall Nyasha Munetsi
Gnaly Maxwel Cornet
86′ Rémi Oudin
Bertrand Isidore Traoré88′
Nicolas Lemaître
Ciprian Tatarusanu
Logan Costa
Joachim Andersen
76′ Derek Kutesa
Pereira Da Silva Rafael46′
86′ Sambou Sissoko
Maxence Caqueret
52′ Anastasios Donis
Jean Lucas de Souza Oliveira75′ 87′
Nathanaël Mbuku
Mathis Rayan Cherki88′
Hyun-Jun Suk
Amine Gouiri

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.