• 5 .AS Monaco (23 pkt.)
  • 6 .Montpellier HSC (23 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (19 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (19 pkt.)

32. kolejka Ligue 1: Stade Malherbe Caen - Angers Sporting Club de l'Ouest 0-1 (0-0)

W meczu 32. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 13 kwietnia, drużyna SM Caen przegrała z Angers Sporting 0-1 (0-0). Mecz na Stade Michel d'Ornano obejrzało 17 175 widzów.

32. kolejka Francja - Ligue 1
2019-04-13 20:00 | Stadion: Stade Michel d'Ornano | Widzów: 17175 | Arbiter: J. Stinat
Stade Malherbe Caen
Angers Sporting Club de l'Ouest
0
1
J. Reine-Adélaïde 61'

Jedenastka SM Caen przed meczem zajmowała 19. miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań zespół SM Caen wygrał osiem razy i zanotował siedem porażek oraz sześć remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. Trener Angers Sporting postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 27. minucie na plac gry wszedł Farid El Melali, a murawę opuścił Cristian López.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom SM Caen: Prince Onianguému w 53. i Enzowi Crivellemu w 55. minucie.

Jedynego gola meczu strzelił Jeff Reine-Adélaïde dla jedenastki Angers Sporting. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomagał Pierrick Capelle.

W 64. minucie w drużynie SM Caen doszło do zmiany. Younn Zahary wszedł za Frédérica Guilberta. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Jessy'emu Deminguetowi, zawodnikowi gospodarzy. Kibice SM Caen nie mogli już doczekać się wprowadzenia Claudia Beauvue. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Prince Oniangué.

W 75. minucie sędzia pokazał kartkę Pierrickowi Capelle'owi z Angers Sporting. W tej samej minucie Vincent Pajot został zastąpiony przez Akę Kangę. W 76. minucie Saîf-Eddine Khaoui został zmieniony przez Hermana Moussakiego, co miało wzmocnić drużynę SM Caen. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeffa Reine-Adélaïde'a na Abdoulaye Bambę w 90. minucie.

Na siedem minut przed zakończeniem spotkania kartką został ukarany Alexander Djiku, piłkarz SM Caen.

Ludovic Butelle
83′ Alexander Djiku
Vincent Manceau
Jonathan Gradit
Mateo Pavlović
64′ Frédéric Guilbert
Romain Thomas
Emmanuel Imorou
Jeff Reine-Adélaïde  61′ 90′
76′ Saîf-Eddine Khaoui
Flavien Tait
65′ Jessy Deminguet
Pierrick Capelle75′
Fayçal Fajr
Thomas Mangani
53′ 69′ Prince Oniangué
Vincent Pajot75′
55′ Enzo Crivelli
Rayan Aït Nouri
64′ Younn Zahary
Abdoulaye Bamba90′
Baïssama Sankoh
Ismaël Traoré
69′ Claudio Beauvue
Farid El Melali27′
76′ Herman Moussaki
Aka Wilfried Kanga75′
Malik Tchokounté
Mazire Soula

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia wręczył cztery żółte kartki zawodnikom SM Caen, a piłkarzom gości pokazał jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.