Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne MŚ. Pięć finałów w środę

Na środę na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Pekinie zaplanowano pięć finałów, ale w żadnym nie wystąpią Polacy. Nie oznacza to jednak, że polscy fani nie mogą liczyć na emocje. Już o 3.30 do koła wejdzie w eliminacjach rzutu młotem rekordzistka globu Anita Włodarczyk.

W grupie A eliminacji rzutu młotem, oprócz Włodarczyk (Skra Warszawa), wystąpi także Malwina Kopron (OŚ AZS Poznań). W grupie B, która rywalizację rozpocznie o 4.55, powalczy jej klubowa koleżanka, brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw Europy Joanna Fiodorow.

By znaleźć się bezpośrednio w finale należy posłać młot na odległość przynajmniej 72,50 m. To powinna być formalność dla Włodarczyk, która w tym sezonie poprawiła własny rekord świata na 81,08. Koło w Pekinie zna, bo w tym roku miała okazję już tu startować.

O 4.25 rozpoczną się eliminacje na 800 m. W czwartej serii pobiegnie 19-letnia Sofia Ennaoui. Zawodniczka LKS Lubusz Słubice nie miała początkowo w planach startu na tym dystansie, ale gdy nie dostała się do finału 1500 m, powiedziała: - Ja tak łatwo nie odpuszczam.

Reklama

Zadanie ma trudne, bo z każdej serii awansują trzy najszybsze zawodniczki i dodatkowo sześć najlepszych. Młodzieżowa wicemistrzyni Europy nie złamała w karierze jeszcze granicy dwóch minut, a będzie miała okazję teraz mierzyć się z trzema rywalkami, które robią to regularnie.

Do piątej serii przyporządkowana została Jóźwik (AZS AWF Warszawa). Podopieczna Andrzeja Wołkowyckiego wie, jak radzić sobie w tego typu imprezach, choć w mistrzostwach świata jeszcze nie startowała. Przed rokiem wywalczyła brąz na Starym Kontynencie. W tym sezonie jeszcze nie poprawiła rekordu życiowego, ale jej trener zapewnia, że przygotowana jest bardzo dobrze.

Na zakończenie porannej sesji w eliminacjach 110 m ppł wystąpi Artur Noga (SKLA Sopot). Stawka jest bardzo wyrównana, a do półfinału dostanie się czterech najszybszych z pięciu serii oraz czterech z najlepszymi czasami.

O 13.15 w kwalifikacjach 200 m pobiegnie Anna Kiełbasińska (AZS AWF Warszawa). Gdyby przeanalizować wyniki z tego roku, to z ostatniej serii, w której wystąpi, miałaby szansę awansować, jednak trenująca z byłym wieloboistą Michałem Modelskim zawodniczka nabawiła się przeziębienia i nie wiadomo, jak bardzo miało ono wpływ na jej formę.

Na środę zaplanowano pięć finałów, ale w żadnym nie wystąpią Polacy. Dotychczas "Biało-czerwoni" wywalczyli pięć medali: złoty Paweł Fajdek (Agros Zamość) w rzucie młotem, srebrny Adam Kszczot (RKS Łódź) na 800 m i brązowe - Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok) w rzucie młotem oraz tyczkarze Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz) i Piotr Lisek (OSOT Szczecin).

Program mistrzostw świata z uwzględnieniem Polaków - środa, 26 sierpnia:

 3.30 - młot kobiet, eliminacje gr. A (Anita Włodarczyk, Malwina Kopron)

 3.35 - 5000 m mężczyzn, eliminacje

 4.00 - trójskok mężczyzn, eliminacje

 4.25 - 800 m kobiet, eliminacje (Joanna Jóźwik, Sofia Ennaoui)

 4.55 - młot kobiet, eliminacje gr. B (Joanna Fiodorow)

 5.20 - 110 m ppł mężczyzn, eliminacje (Artur Noga)

13.00 - tyczka kobiet, FINAŁ

13.05 - oszczep mężczyzn, FINAŁ

13.15 - 200 m kobiet, eliminacje (Anna Kiełbasińska)

14.10 - 400 m ppł kobiet, FINAŁ

14.30 - 200 m mężczyzn, półfinały

15.00 - 3000 m z przeszkodami kobiet, FINAŁ

15.25 - 400 m mężczyzn, FINAŁ

Wielki sukces Adama Kszczota! Sprawdź, kto ma szansę na kolejny medal

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy