Reklama

Reklama

​Włoszczowska i Szafraniec-Rutkiewicz zdominowały zawody w Austrii

Srebrna medalistka olimpijska z Pekinu w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska wygrała zawody Kamptal Classic w austriackiej miejscowości Langenlois. Był to jej inauguracyjny start w tym sezonie i pierwszy występ w barwach grupy Kross.


Zawodniczki Kross Racing Team rozpoczynają sezon 2015 od mocnego uderzenia. Maja Włoszczowska wygrywa, a Anna Szafraniec-Rutkiewicz kończy na drugiej pozycji zawody Kamptal Classic w Langenlois, które odbyły się w niedzielę. Był to pierwszy start Mai Włoszczowskiej w tym sezonie, w barwach drużyny Kross Racing Team, do której dołączyła w styczniu.

W niedzielę pogoda nie rozpieszczała zawodniczek, którym przyszło rywalizować przy temperaturze 4 stopni Celsjusza oraz przelotnej mżawce. Jednak dla zawodniczek Kross Racing Team nie stanowiło to przeszkody.

Reklama

Po mocnym starcie Maja Włoszczowska niezagrożona dowiozła prowadzenie do samej mety. Za nią jechały kolejne zawodniczki, w tym Anna Szafraniec-Rutkiewicz. Podczas 3. rundy wyścigu Szafraniec-Rutkiewicz wyraźnie przyspieszyła, zostawiając w tyle rywalki.

Na mecie Maja Włoszczowska zanotowała około 40 sekund przewagi nad Szafraniec-Rutkiewicz, która systematycznie odrabiała straty.

Trzecie miejsce zajęła Jana Keseg-Stefkova.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL