Reklama

Reklama

Eugenia Bujak zrezygnowała ze startów dla Polski. Wybrała Słowenię

Eugenia Bujak, mistrzyni Europy w kolarstwie torowym z 2014 roku, zrezygnowała ze startów w barwach reprezentacji Polski i od sezonu 2018 będzie reprezentować Słowenię.

Zawodniczka poinformowała o swojej decyzji na Facebooku.

"W 2017 roku zakończyłam swoją karierę reprezentując Polskę. Udało się razem z Wami zdobyć kilka wartościowych sukcesów pracując dla kogoś jak i na moje konto. Chciałabym wszystkim podziękować za wspólna prace i poświęcenie. Za wszystkie piękne wspomnienia. Za osiągnięcia na podwórku krajowym jak i międzynarodowym. Gdyby nie Polski Związek Kolarski z pewnością nie osiągnęłabym tak wiele. Dziękuje za szkolenie.

Zawsze starałam się pomagać na tyle ile mam siły, jeśli kogoś kiedyś zawiodłam przepraszam, być może w tym momencie nie mogłam lepiej, bądź nie mogłam dać z siebie więcej. Ja jednak z czystym sumieniem wsiadam w inny pociąg. Przyjęłam podwójne obywatelstwo. To jest moja prywatna decyzja.

Reklama

Dostałam nowe możliwości rozwoju, które chciałabym wykorzystać. W sporcie reprezentuje Słowenię, którą też pokochałam, ale Polskę mam w sercu i tam jest mój dom. Dziękuję rodzinie, która jest zawsze ze mną niezależnie od tego, jaką drogą podążam. Dziękuję Słowenii za nowy rozdział i nowe możliwości!" - napisała zawodniczka.

Bujak największe sukcesy odnosiła na torze - w scratchu, sprincie drużynowym i wyścigu punktowym, w którym została mistrzynią Europy w 2014 roku. Startuje jednak także na szosie. Dwukrotnie zdobywała mistrzostwo Polski w jeździe indywidualnej na czas (2014, 2015), a w 2013 roku została mistrzynią kraju ze startu wspólnego.

MZ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL