Reklama

Reklama

Dookoła Mazowsza: Kolejne zwycięstwo Siarhieja Papoka

Siarhiej Papok z reprezentacji Białorusi odniósł w czwartek w Łomży drugie zwycięstwo etapowe w 56. kolarskim wyścigu Dookoła Mazowsza - Lotto Mazovia Tour i umocnił się na prowadzeniu. Był najszybszy z peletonu, wyprzedzając minimalnie Łukasza Owsiana.

Kolarz CCC Polsat Polkowice przegrał z Papokiem finisz trzeciego etapu dosłownie przed "kreską". Zwycięzca, który wcześniej wygrał środowy etap, zaimponował przyspieszeniem na ostatnich kilkunastu metrach i "wypchnięciem" roweru na linii mety zapewnił sobie pierwsze miejsce. Na trzeciej pozycji uplasował się Błażej Janiaczyk (Bank BGŻ).

Podobnie jak poprzednie odcinki 160-kilometrowy etap z Wysokiego Mazowieckiego do Łomży odbywał się w bardzo szybkim tempie. Tym razem obyło się bez kraks i upadków, ale nie brakowało ataków i prób ucieczek. Jeszcze na kilkanaście kilometrów przed metą na czele znajdowała się pięcioosobowa czołówka z przewagą dochodzącą do trzech minut. Peleton mocno jednak przyspieszył i już na trudnych, krętych rundach na ulicach Łomży doścignięty został ostatni ze śmiałków - Patryk Stosz z zespołu Chrobry Lasocki Głogów.

Reklama

Pagórkowata trasa finiszowych okrążeń spowodowała, że peleton mocno się rozciągnął, a o losach zwycięstwa decydował finisz. W pierwszej grupie byli niemal wszyscy zawodnicy czołówki klasyfikacji, zaś nieznaczne przesunięcia spowodowane są zdobytymi na trasie i na mecie bonifikatami.

W czwartek po południu kolumna wyścigu przeniosła się do Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie w piątek i sobotę odbędą się trzy ostatnie etapy, w tym ważna dla układu czołówki piątkowa jazda drużynowa na czas.

Wyniki trzeciego etapu (Wysokie Mazowieckie - Łomża, 160 km):

1. Siarhiej Papok (Białoruś)           - 3:32.03

2. Łukasz Owsian (CCC Polsat Polkowice)

3. Błażej Janiaczyk (Bank BGŻ)

4. Wojciech Skarżyński (Las Vegas Power Energy Drink)

5. Tomasz Smoleń (Bank BGŻ)

6. Jonas Koch (Niemcy/LKT Brandenburg) - wszyscy ten sam czas  

Klasyfikacja po trzech etapach:

1. Papok                 - 11:08.29

2. Janiaczyk             - strata 4 s

3. Smoleń                        11

4. Owsian                        14

5. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) - 15

6. Marcin Sapa (BDC MarcPol)     17

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje