Reklama

Reklama

Albańczyk Sebino Plaku nowym napastnikiem Śląska

Sebino Plaku został nowym piłkarzem Śląska Wrocław. Albański napastnik związał się z zespołem trzyletnią umową - poinformował w czwartek rzecznik prasowy klubu Michał Mazur.

- Sebino Plaku ma 28 lat i występuje na pozycji napastnika. W zakończonym właśnie sezonie po raz drugi z rzędu wywalczył mistrzostwo Albanii z zespołem Skoenderbeu Korcoe, dla którego zdobył dziesięć goli w dwudziestu pięciu meczach.

Jest byłym młodzieżowym reprezentantem swojego kraju - wyjaśnił Mazur.

- Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem do Śląska. To dla mnie duży krok do przodu. Cieszę się na ponowną współpracę z trenerem Stanislavem Levym, który był już moim opiekunem w Albanii, a także na możliwość występów na wrocławskim stadionie dla niesamowitych kibiców Śląska. Dziękuję władzom klubu za zaufanie. Zrobię wszystko, by odwdzięczyć się za nie na boisku - powiedział Sebino Plaku.

Reklama

Umowa Albańczyka ze Śląskiem będzie obowiązywała do końca sezonu 2015/16. W środę wrocławski klub rozwiązał kontrakt z holenderskim napastnikiem Johanem Voskampem, wcześniej w ten sam sposób przy ul. Oporowskiej pożegnano się z Argentyńczykiem Cristianem Diazem.

Kontrakt z Plaku to pierwszy transfer wrocławian po zakończonym sezonie, w którym wywalczyli sobie prawo gry w eliminacjach Ligi Europy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL