Reklama

Reklama

Oficjalnie: Paweł Wszołek wypożyczony do końca sezonu

29-letni Paweł Wszołek został wypożyczony do Legii Warszawa do końca sezonu 2021/22. Pomocnik wcześniej był zawodnikiem stołecznego klubu w latach 2019-2021 i wywalczył dwa tytuły mistrza Polski w 2020 i 2021 roku. Przez ostanie pół roku był piłkarzem Unionu Berlin, w którego barwach rozegrał tylko 17 min w meczu Pucharu Niemiec.

Paweł Wszołek przez dwa sezony przy Łazienkowskiej rozegrał 59 meczów, zdobył 12 bramek i zanotował 15 asyst. Miał znaczący wkład w wywalczenie przez klub dwóch tytułów mistrzowskich. Przez ostatnie pół roku był zawodnikiem Unionu Berlin, a przed swoim pierwszym pobytem przy Łazienkowskiej reprezentował m.in. UC Sampdorię, Hellas Veronę (53 mecze Serie A) i Queens Park Rangers (106 meczów w Championship). W reprezentacji Polski rozegrał 11 spotkań.

- Paweł Wszołek dobrze spisywał się w Legii i zawsze mogliśmy na nim polegać - powiedział dyrektor sportowy Legii, Jacek Zieliński. - Potrzebowaliśmy piłkarza na tę pozycję - mamy Mattiasa Johanssona, a Paweł jest bardziej ofensywnie usposobionym zawodnikiem. Jestem przekonany, że będzie się prezentował tak, jak przed transferem do Unionu. Liczymy na jego pomoc - dodał.

Reklama

Najpiękniejsze chwile w karierze

Paweł Wszołek najczęściej był wystawiany na pozycji prawego pomocnika lub wahadłowego. W Legii będzie występował z numerem 13.

 - Nie trzeba było mnie długo namawiać do powrotu - przyznał Wszołek. - Bardzo się cieszę, że jestem w Legii. Mam nadzieję, że teraz nadchodzi najlepszy moment sezonu dla całej drużyny, a ja sam potwierdzę swoją jakość na boisku. Chwile przeżyte za trenera Vukovicia były jednymi z najpiękniejszych w mojej karierze. Zdobyłem swoje pierwsze mistrzostwo Polski, mieliśmy świetną, bardzo zgraną ekipę. Śledziłem praktycznie wszystkie spotkania Legii. Wiem, że jest tutaj bardzo dużo jakości, wielu świetnych ludzi - nie tylko piłkarzy, bo mam na myśli całą społeczność w klubie - mówił Wszołek.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy