Reklama

Reklama

Justyna Kowalczyk startuje w Lahti

W sobotę w Lahti od sprintu techniką dowolną Justyna Kowalczyk rozpocznie zmagania w decydującej fazie Pucharu Świata w biegach narciarskich. W ciągu najbliższych 16 dni Polkę czeka aż osiem startów.

Podopieczna Aleksandra Wierietielnego prowadzi w klasyfikacji generalnej PŚ. Ma aż 505 punktów przewagi nad drugą Norweżką Therese Johaug i tylko kataklizm mógłby jej przeszkodzić w zdobyciu czwartej "Kryształowej Kuli". Najczęściej po Puchar Świata sięgnęła Rosjanka Jelena Wialbe - pięciokrotnie. Cztery razy tej sztuki dokonała Norweżka Bente Skari.

W sobotę oprócz Kowalczyk na starcie pojawi się jeszcze dwóch reprezentantów Polski - Maciej Kreczmer i Konrad Motor. O 9.00 zaplanowano eliminacje, a ćwierćfinały rozpoczną się dwie godziny później.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy