Liga izraelska - 23. kolejka Ligatu ha'Al: FC Ashdod - Bnei Yehuda Tel Aviv FC 0-1 (0-1)

9 lutego na Yud-Alef Stadium w Aszdodzie odbyło się spotkanie 23. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami FC Ashdod i Bnei Tel Awiw. Mecz zakończył się zwycięstwem Bnei Tel Awiw 1-0.

M. Mayambela 24'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 57 starć zespół Bnei Tel Awiw wygrał 27 razy i zanotował 18 porażek oraz 12 remisów.

Od pierwszych minut zespół FC Ashdod zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Bnei Tel Awiw była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedynego gola meczu strzelił Mihlali Mayambela dla jedenastki Bnei Tel Awiw. Bramka padła w tej samej minucie.

Chwilę później trener Bnei Tel Awiw postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 29. minucie na plac gry wszedł Matan Lazmi, a murawę opuścił Mohammad Ghadir. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Bnei Tel Awiw.

Na drugą połowę jedenastka FC Ashdod wyszła w zmienionym składzie, za Jimmy'ego Marína wszedł Mohammad Kna'an. W 70. minucie sędzia pokazał kartkę Dorowi Janowi z Bnei Tel Awiw.

W 71. minucie Mihlali Mayambela został zmieniony przez Amita Zanetiego. A kibice FC Ashdod nie mogli już doczekać się wprowadzenia Firasa Abu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Roei Gordana. W 79. minucie Dor Jan został zmieniony przez Josepha Mensaha, co miało wzmocnić drużynę Bnei Tel Awiw. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Samuela Borkaiego na Shovala Gozlana.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Josepha Mensaha, piłkarza Bnei Tel Awiw. W drugiej połowie nie padły bramki.

Amir Rustom
86′ Samuel Borkai
Allyson Aires dos Santos
Gil Cohen
Matan Baltaksa
74′ Roei Gordana
Matija Ljujić
46′ Jimmy Marín
Dor Elo
74′ Firas Abu Akel
Paz Ben Ari
Naor Abudi
Shay Golan
Renan Carvalho Areias
Matan Ariel Lazmi29′
86′ Shoval Gozlan
Joseph Mensah79′ 90′
46′ Mohammad Kna'an
Amit Zaneti71′

Jeśli jedenastka FC Ashdod nie wykorzystała 14 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Bnei Tel Awiw przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.