2. kolejka Premiership: Cliftonville FC - Ballymena United FC 1-1 (1-1)

W spotkaniu 2. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, które rozegrane zostało 13 kwietnia, zespół Cliftonville zremisował z Ballymena 1-1 (1-1).

J. McMurray 15'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 70 razy. Drużyna Cliftonville wygrała aż 37 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko 20.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Cliftonville otworzyli wynik. W drugiej minucie Ryan Curran dał prowadzenie swojej drużynie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Piłkarze Ballymena nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Jonathan McMurray.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na 11 minut przed zakończeniem pojedynku, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Jamiemu Harneyowi i Adamowi Leckiemu. Po chwili trener Cliftonville postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 86. minucie zastąpił zmęczonego Leviego Ivesa. Na boisko wszedł Conor McMenamin, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Kofi Balmer
79′ Jamie Harney
Jim Ervin
86′ Levi Ives
Andy McGrory
 2′ Ryan Curran
Ryan Mayse
86′ Conor McMenamin
Shane McGinty
Thomas Maguire
Matthew Shevlin

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika.

Natomiast jedenastka Ballymena nie skorzystała ze zmian.

20 kwietnia drużyna Ballymena zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Coleraine FC. Tego samego dnia Crusaders FC zagra z drużyną Cliftonville na jej terenie.