Reklama

Reklama

Świątek nie dała rady. Boniek znacząco komentuje

Iga Świątek niespodziewanie przegrała z niżej notowaną Amerykanką Danielle Collins 4:6, 1:6 i nie zobaczymy jej w półfinale wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Mecz młodej Polki skomentował Zbigniew Boniek, który jest pasjonatem tenisa.

Podobnie jak Agnieszce Radwańskiej w 2014 i 2016 roku, tak w tym roku Idze Świątek nie udało się wygrać w półfinale Australian Open. 20-letnia Polka rozegrała najsłabszy mecz w tegorocznym turnieju. Nie miała szans z Danielle Collins.

Szybka reakcja Bońka

Zbigniew Boniek z uwagą oglądał mecz, po czym napisał na Twitterze: 

"Szkoda, ale zdania nie zmieniam. Iga Świątek ma potencjał nieprawdopodobny, gdy tylko nad tym zapanuje, takie mecze będzie wygrywać spokojnie. Dziękujemy za australijskie emocje".

Reklama

Boniek nie jest odosobniony w tym twierdzeniu, że Świątek ma wielki potencjał. Wielu fachowców uważa, że Świątek ma najlepsze na świecie uderzenia kończące (tak zwane winnery) zarówno z bekhendu, jak i forhendu. Problem w tym, że jej tenis bywa nieułożony taktycznie i strategicznie. Polse brakuje sprytu, wykorzystywania słabych stron przeciwniczek.

Joanna Sakowicz-Kostecka dodała otuchy Idze Świątek

Poza tym, jak zauważył ekspert tenisowy Interii Olgierd Kwiatkowski, coś niepokojącego dzieje się z serwisem Igi w tym roku. Na pewno nad tym elementem musi popracować jej ciągle nowy trener Tomasz Wiktorowski.

Była tenisistka, a dziś komentatorka tenisa Joanna Sakowicz-Kostecka dodała otuchy Idze Świątek i podziękowała jej za walką w całym turnieju.

"Danimal nie wzięło się znikąd. Collins pokazała dzisiaj pełnię swojej mocy a zmęczona Iga nie była w stanie nic zrobić. Amerykance gratulujemy finału, a Polce kolejnego, historycznego rezultatu! Iga, jesteśmy z Ciebie dumni!" - napisała na Twitterze.

 
CZYTAJ TEŻ: Iga Świątek wywalczyła na korcie grube miliony!
MiBi

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy