Reklama

Reklama

Hokejowe MŚ: pierwsze zwycięstwa Finów i Duńczyków

Finlandia i Dania zanotowały pierwsze zwycięstwa w hokejowych mistrzostwach świata elity, które odbywają się w Mińsku. Jedyną drużyną, która w tegorocznym czempionacie jeszcze nie zdobyła punktu, pozostała więc... Szwajcaria - wicemistrz globu.

Finowie i Duńczycy odnieśli dość przekonywujące zwycięstwa. "Suomi", trzecia drużyna igrzysk olimpijskich w Soczi, pokonali Niemców 4-0, natomiast "Duńskie Lwy" wygrały z Włochami 4-1.

Finowie po dwa gole strzelali w pierwszej i drugiej tercji. Bramki dla nich zdobyli: Petri Kontiola (10. minuta), Jarrko Immonen (15.), Olli Palola (32.) i Leo Komarov (33.).

Z kolei Duńczycy prowadzenie objęli już w trzeciej minucie (Jesper Jensen), ale w 13. wyrównał Diego Kostner. O wygranej Skandynawów zadecydowało 29 sekund pod koniec drugiej tercji. Najpierw gola w osłabieniu strzelił Jannik Hansen, a potem poprawił Emil Kristensen. Wynik ustalił uderzeniem do pustej bramki w 58. minucie Kim Staal.

Grupa A

Reklama

Włochy - Dania 1-4 (1-1, 0-2, 0-1)

Bramki: Kostner-Scandella (13.) - J. Jensen-Bjorkstrand-Storm (3.), Hansen (36., w osłabieniu), Kristensen-Jakobsen-Boedker (37.), Staal-Boedker-Larsen (58., do pustej bramki).

Kary: Włochy - 8, Dania - 8 minut. 

Grupa B

Niemcy - Finlandia 0-4 (0-2, 0-2, 0-0)

Bramki: Kontiola-Lehtera (10.), Immonen-Lajunen-Huhtala (15.), Palola-Kontiola (32.), Komarov-Karalahti-Ohtamaa (33.).

Kary: Niemcy - 8, Finlandia - 6 minut. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje