Liga hiszpańska - 6. kolejka Segunda División: Rayo Vallecano - RCD Espanyol Barcelona 1-0 (0-0)

W starciu 6. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 18 października, drużyna Rayo wygrała z Espanyolem Barcelona 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio de Vallecas w Madrycie.

6. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-10-18 16:00 | Stadion: Estadio de Vallecas | Arbiter: José Antonio López Toca
Rayo Vallecano
RCD Espanyol Barcelona
1
0
Isi Palazón 88'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Fernanda Calera z Espanyolu Barcelona, a w 34. minucie Álvara Garcíę z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę jedenastka Espanyolu Barcelona rozpoczęła w zmienionym składzie, za Frana Méridę wszedł Nico Melamed. W 48. minucie sędzia ukarał kartką Catenę, piłkarza Rayo.

Niedługo później trener Rayo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Jonathan Montiel, a murawę opuścił José Pozo. W tej samej minucie Emiliano Velázquez został zastąpiony przez Estebana Saveljicha. W tej samej minucie w drużynie Espanyolu Barcelona doszło do zmiany. Óscar Gil wszedł za Miguelóna.

Trener Espanyolu Barcelona postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Matíasa Vargasa i na pole gry wprowadził napastnika Adriego Embarbę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 78. a 82. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Rayo oraz dwie drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Rayo w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Isi Palazón. Przy strzeleniu gola pomagał Andrés Martín.

Od 89. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Rayo i jedną drużynie przeciwnej. W 89. minucie w drużynie Espanyolu Barcelona doszło do zmiany. Víctor Campuzano wszedł za Dardera.

Diego Lopez
84′ Mario Hernández Hernández
Miguel Juan Llambrich65′
65′ Emiliano Daniel Velázquez Maldonado
Fernando Calero Villa6′
48′ Alejandro Catena Marugán
Leandro Daniel Cabrera Sasía82′
Francisco José García Torres
Dídac Vilá Rosselló
81′ Óscar Valentín Martín Luengo
Francisco Perez Merida46′
 88′ 89′ Isaac Palazón Camacho
Matías Ezequiel Vargas Martín66′
34′ 84′ Álvaro García Rivera
Javier Puado Díaz72′
Santiago Comesaña Veiga
David López Silva
65′ José Ángel Pozo la Rosa
Sergi Darder Moll89′
77′ Yacine Qasmi
Raúl de Tomás Gómez
Miguel Ángel Morro Muñoz
Joan García Pons
Luca Zinedine Zidane
Oier Olazabal
84′ Luis Jan Piers Advíncula Castrillón
Óscar Gil Regaño65′ 78′
Iván Martos Campillo
Adrià Giner Pedrosa
Martín Pascual Castillo
Lluís López Mármol
65′ 82′ Esteban Ariel Saveljich
Pol Lozano Vizuete
65′ 90′ Jonathan Montiel Caballero
Alejandro López Moreno
Mario Suarez
Nicolás Melamed Ribaudo46′
Tiago Manuel Dias Correia
Óscar Melendo Jiménez
77′ Andrés Martín García
Álvaro Vadillo Cifuentes72′
Óscar Guido Trejo
Víctor Campuzano Bonilla89′
84′ José Leonardo Ulloa
Adrián Embarba Blázquez66′ 90′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter ukarał żółtymi kartkami sześciu zawodników Rayo. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i pięć w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej części meczu.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.