Liga hiszpańska - 37. kolejka Segunda División: UD Almería - Real Sporting de Gijón 1-0 (0-0)

1 lipca na Estadio de los Juegos Mediterráneos odbyło się spotkanie 37. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Almeríi i Sportinga Gijón. Starcie zakończyło się zwycięstwem Almeríi 1-0.

37. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-07-01 19:30 | Stadion: Estadio de los Juegos Mediterráneos | Arbiter: J. López Toca
UD Almería
Real Sporting de Gijón
1
0
César de la Hoz 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 24 pojedynki zespół Sportinga Gijón wygrał 12 razy i zanotował dziewięć porażek oraz trzy remisy.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na murawie, jak to często zdarzało się Almeríi w tym sezonie, pojawił się Jonathan, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Ivána Martosa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Na drugą połowę drużyna Almeríi wyszła w zmienionym składzie, za Juana Munoza wszedł Fran Villalba.

W 59. minucie kartkę dostał Aitor García, piłkarz Sportinga Gijón. W tej samej minucie Valentín Vada został zastąpiony przez Radosava Petrovicia. Po chwili trener Sportinga Gijón postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Nacho Méndez, a murawę opuścił Manu García.

Między 66. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Sportinga Gijón: Murilo, Aitor García, Uroš Đurđević, Pedro Díaz, na ich miejsce weszli: Pablo Pérez, Carlos Carmona, Álvaro Vázquez, Javi Fuego. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Davida Costasa, José Laza zajęli: Juan Fernández, Arvin Appiah. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sporting Gijón: Molinerowi w 68. i Cristianowi Salvadorowi w 75. minucie.

Jedyną bramkę meczu dla Almeríi zdobył César de la Hoz w 90. minucie. Asystę przy golu zaliczył Fran Villalba.

Jean-Sylvain Claude Babin
77′ David Costas Cordal
Carlos Cordero Pérez
Nikola Maraš
Unai Medina Pérez
46′ Iván Martos Campillo
Francisco José Molinero Calderón68′
 90′ César de la Hoz López
Manuel García Alonso66′
81′ José Carlos Lazo Romero
Pedro Díaz Fanjul89′
59′ Valentín Vada
Cristian Salvador González75′
Darwin Gabriel Núnez Ribeiro
Uroš Đurđević72′
José Corpas Serna
Murilo De Souza Costa66′
46′ Juan Munoz
Aitor García Flores59′ 72′
Antonio Sivera Salvá
Christian Joel Sánchez Leal
77′ Juan Fernández Blanco
Borja López Menéndez
José Antonio Romera Navarro
Guillermo Rosas Alonso
46′ Jonathan Silva Vieira
Javier Fuego Martínez89′
59′ Radosav Petrović
José Gragera Amado
46′ Francisco José Villalba Rodrigo
Ignacio Méndez Navia Fernández66′
Enzo Alan Zidane Fernández
Pablo Pérez Rodríguez66′
81′ Arvin Appiah
Álvaro García Vázquez72′
Iván Martínez Gonzálvez
Álvaro Traver Navarrete

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników Almeríi żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.