Liga fińska - 3. kolejka Veikkausliiga: Inter Turku - HJK Helsinki 1-0 (0-0)

W pojedynku 3. kolejki fińskiej Veikkausliiga, który rozegrany został 17 lipca, drużyna Interu Turku zwyciężyła z HJK Helsinki 1-0 (0-0). Mecz na Veritas Stadion obejrzało 2 190 widzów.

3. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2020-07-17 17:30 | Stadion: Veritas Stadion | Widzów: 2190 | Arbiter: O. Hämäläinen
Inter Turku
HJK Helsinki
1
0
T. Furuholm 83'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 69 starć zespół HJK Helsinki wygrał 38 razy i zanotował 11 porażek oraz 20 remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 23. minucie Arttu Hoskonen został zmieniony przez Marttiego Haukioję.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Álvarowi Muñizowi z Interu Turku. Była to 36. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 59. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Joonas Vahtera, Bubacar Djaló, a na ich miejsce weszli Atomu Tanaka, Lucas Lingman. W 67. minucie kartkę obejrzał Bubacar Djaló z zespołu gości.

Trener Interu Turku postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Eliasa Mastokangasa i na pole gry wprowadził napastnika Liliu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 72. minucie Roope Riski został zmieniony przez Tima Vayrynena, a za Santeriego Väänänena wszedł na boisko Eetu Vertainen, co miało wzmocnić zespół HJK Helsinki. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksiego Paananena na Anthony'ego Annana. Na 10 minut przed zakończeniem starcia sędzia pokazał kartkę Eetu Vertainenowi, piłkarzowi HJK Helsinki.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Interu Turku w 83. minucie spotkania, gdy Timo Furuholm zdobył pierwszą bramkę. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Nikolai Alho
23′ Arttu Hoskonen
Luis Carlos Murillo
Rick Ketting
Daniel O'Shaughnessy
Noah Nurmi
Ivan Ostojić
68′ Elias Mastokangas
Lucas Lingman59′
36′ Álvaro Muñiz Cegarra
Riku Riski
78′ Aleksi Paananen
Rasmus Schüller
Connor James Ruane
Santeri Väänänen72′
 83′ Timo Furuholm
Roope Riski72′
Taiki Kagayama
Atomu Tanaka59′
Aati Marttinen
Jakob Tånnander
23′ Martti Haukioja
Kalle Katz
78′ Anthony Gildas Kofi Annan
Tim Vayrynen72′
68′ Ellinton Antonio Costa Morais
Eetu Vertainen72′ 80′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Interu Turku, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Zespół Interu Turku wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.