1. FK Pribram - Viktoria Pilzno 0-0. Liga czeska - 15. kolejka 1. ligi czeskiej

W starciu 15. kolejki 1. ligi czeskiej, które rozegrane zostało 17 stycznia, drużyna FK Pribram zremisowała z Viktorią Pilzno 0-0. Pojedynek odbył się na Stadionie Na Litavce w Przybramiu.

15. kolejka Czechy - 1. liga czeska
2021-01-17 16:00 | Stadion: Stadion Na Litavce | Arbiter: Pavel Orel
1. FK Pribram
Viktoria Pilzno
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Jedenastka Viktorii Pilzno wygrała aż 16 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko siedem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W siódmej minucie za Jana Rezka wszedł Pavel Hájek.

W 18. minucie w drużynie Viktorii Pilzno doszło do zmiany. Filip Kaša wszedł za Lukasza Hejdę. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka Viktorii Pilzno wyszła w zmienionym składzie, za Davida Limberskiego wszedł Jan Kovařík. Między 58. a 75. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 64. minucie w drużynie Viktorii Pilzno doszło do zmiany. Aleš Čermák wszedł za Pavela Šulca. Trener Viktorii Pilzno postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Joela Kayambę i na pole gry wprowadził napastnika Lukáša Matějkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 82. minucie boisko opuścili piłkarze FK Pribram: Stanislav Vávra, Tomas Docekal, a na ich miejsce weszli Filip Zorvan, Radek Voltr.

W 87. minucie karnego dla Viktoria Pilzno nie wykorzystał Aleš Čermák strzelając obok bramki. Po chwili trener FK Pribram postanowił bronić wyniku. W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania postawił na defensywę. Za pomocnika Tomáša Pilíka wszedł Jan Kvída, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce FK Pribram utrzymać remis.

David Limbersky46′
58′ 90′ Tomáš Pilík
Pavel Šulc64′
82′ Filip Zorvan
Lukáš Kalvach
Martin Nový
Pavel Bucha
7′ Jan Rezek
Joel Ngandu Kayamba80′
Karel Soldát
Zdenek Ondraszek66′
82′ Radek Voltr
Šimon Falta
Jakub Šiman
Jindřich Staněk
90′ Jan Kvída
Filip Kaša18′
Stefan Vilotic
Aleš Čermák64′ 87′ (k.) 75′
7′ Pavel Hájek
Tomáš Hořava
Jiří Januška
Jan Kovařík46′
82′ Tomas Docekal
Ondřej Mihálik
82′ Stanislav Vávra
Lukáš Matějka80′

Zespół Viktorii Pilzno miał 16 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy FK Pribram otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.