Liga bułgarska - 25. kolejka First League: FK Botev Plovdiv - POFK Botev Vratsa 0-1 (0-1)

W meczu 25. kolejki bułgarskiej First League, który rozegrany został 6 czerwca, jedenastka Botevu Plovdiv przegrała z Botevem Vratsa 0-1 (0-1). Mecz na Sporten kompleks Botev 1912 obejrzało 850 widzów.

25. kolejka Bułgaria - First League
2020-06-06 17:45 | Stadion: Sporten kompleks Botev 1912 | Widzów: 850 | Arbiter: I. Stoyanov
FK Botev Plovdiv
POFK Botev Vratsa
0
1
W. Domowczyjski 10'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Botevu Plovdiv wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Waleri Domowczyjski dla zespołu Botevu Vratsa. Bramka padła w tej samej minucie. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 20. minucie kartkę dostał Dimitar Dimitrov z Botevu Plovdiv. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Botevu Vratsa.

Na drugą połowę zespół Botevu Plovdiv wyszedł w zmienionym składzie, za Fáidera Burbana wszedł Stanislav Shopov. W 54. minucie Dimitar Dimitrov został zmieniony przez Lachezara Baltanova.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie Botevu Vratsa doszło do zmiany. Daniel Genov wszedł za Petara Atanasova. Kibice Botevu Vratsa nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dominika Ivilina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Wellington. W 71. minucie Radoslav Terziev został zmieniony przez Andersona Barbosę, co miało wzmocnić jedenastkę Botevu Plovdiv. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alassane'a N'Diayego na Ivayla Mihaylova.

Petar Atanasov60′
71′ Radoslav Terziev
Hristo Evtimov Zlatinski
46′ Fáider Fabio Burbano Castillo
Alassane N'Diaye81′
20′ 54′ Dimitar Dimitrov Tonev
Deyan Viktorov Ivanov
54′ Lachezar Baltanov
Daniel Hristov Gadzhev
Biser Biserov Bonev
Dominik Ivilin Yankov67′
71′ Anderson Santos Barbosa
Ivaylo Mihaylov81′
46′ Stanislav Shopov
Chavdar Zhelev Ivaylov
Stefan Angelov Popov
Daniel Nedyalkov Genov60′

Jeśli drużyna Botevu Plovdiv nie wykorzystała 12 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Botevu Plovdiv przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.