Reklama

Reklama

Krzysztof Włodarczyk - Marco Huck w 2013 roku?

Jak dowiedziała się redakcja Bokser.org, rosną szanse na to, by w pierwszym kwartale przyszłego roku nasz jedyny jak na razie mistrz świata - Krzysztof Włodarczyk (47-2-1, 33 KO), skrzyżował rękawice w pojedynku unifikującym dwa pasy z Marco Huckiem (35-2-1, 25 KO).

Popularny "Diablo" zdobył tytuł federacji WBC dwa i pół roku temu, który następnie obronił czterokrotnie. Z kolei Niemiec jest championem WBO już ponad trzy lata, a od tego momentu odesłał z kwitkiem już dziesięciu pretendentów, by jeszcze w międzyczasie nieudanie zaatakować pas wagi ciężkiej.

Włodarczyk w minioną sobotę oglądał w Halle na żywo występ Hucka przeciwko Firatowi Arslanowi. Mistrz wygrał jednogłośnie na punkty, ale werdykt wzbudził spore kontrowersje.

Do walki Włodarczyk vs Huck w znacznym stopniu może przyczynić się... Ola Afolabi (19-2-4, 9 KO). Anglik już dwukrotnie mierzył się z Huckiem. Za pierwszym razem przegrał decyzją sędziów, jednak był o krok od znokautowania rywala. W rewanżu padł remis po niesamowitej i wyczerpującej wojnie. Federacja WBO naciska Hucka na trylogię, a ten może uniknąć pojedynku z challengerem legalnie tylko wtedy, gdy spotka się z mistrzem innej federacji - w tym wypadku Włodarczykiem.

Podobno rozmowy między promującym "Diablo" Andrzejem Wasilewskim a grupą Sauerland Event już się zaczęły na dobre.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy