Reklama

Reklama

Będzie hit wagi półciężkiej Stevenson - Kowalow?

​Szykuje się walka unifikacyjna na szczycie wagi półciężkiej. Znakomity Rosjanin Siergiej Kowalow zmierzy się z Kanadyjczykiem Adonisem Stevensonem. Już trwają negocjacje między obozami obu pięściarzy.

W poniedziałek Kathy Duva, promotorka Siergieja Kowalowa (28-0-1, 25 KO), poinformowała iż na stole leży gotowa oferta na walkę z Adonisem Stevensonem (26-1, 21 KO). W jej myśl podział między mistrzami miałby nastąpić w stosunku 50/50. Obóz kanadyjskiego pięściarza zgadza się co prawda na takie warunki, ale stawia również swoje.

- Podział wpływów nie jest żadnym problemem. Za każdym razem zgodzilibyśmy się na układ pół na pół. Musimy jednak wybrać najlepszą opcję z dostępnych, tak by dzielić pieniądze przy odpowiednich warunkach - powiedział z kolei promotor Stevensona.

Reklama

- Jeśli najlepsze warunki zaproponuje stacja HBO, to walczmy na HBO, lecz jeśli lepszą ofertę złoży Showtime bądź jeszcze inna stacja, powinniśmy bić się na antenie innej telewizji. Pójdźmy tam, gdzie będą największe pieniądze do zarobienia - dodał menedżer kanadyjskiego mistrza.

Przypomnijmy, że Kowalow jest mistrzem świata wagi półciężkiej według federacji WBO, WBA i IBF, natomiast Stevenson piastuje ostatni z liczących się pasów, ten organizacji WBC. Kanadyjczyk w maju ubiegłego roku pokonał jednogłośną decyzją sędziów Polaka Andrzeja Fonfarę.

Dowiedz się więcej na temat: Adonis Stevenson | Siergiej Kowalow | Andrzej Fonfara

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje