Partner merytoryczny: Eleven Sports

Trener oskarżany o handel dopingiem

Lubię to
Lubię to
0
Super
0
Hahaha
0
Szok
0
Smutny
0
Zły
0
Udostępnij

W niedzielę wieczorem zatrzymany został przez policję były austriacki trener narciarski Walter Mayer.

To kolejna osoba zatrzymana w ostatnim okresie, po kolarzu K., w wyniku powołania specjalnej komisji mającej za zadanie wyjaśnić przypadki stosowania dopingu w austriackim sporcie.

Zarówno kolarz K. jak i Walter Mayer łączeni są przez prokuraturę ze sprawą aptekarza Andreasa Zoubka, któremu zarzuca się rozprowadzaniem wśród sportowców niedozwolonych środków dopingowych.

52-letni Mayer zatrzymany został w domu swojej partnerki życiowej, maratonki Evy-Marii Gradwohl w miejscowości Anger w kraju związkowym Styria.

- Już spaliśmy, kiedy przyszli policjanci aby przeszukać nasz dom - powiedział Mayer.

Mayer, były trener Austriackiego Związku Narciarskiego, który opiekował się biegaczami i biathlonistami, oskarżany jest o handel EPO i innymi środkami dopingującymi. Sędzia, który przesłucha trenera, zadecyduje czy zastosować wobec niego areszt.

Podopieczni Mayera zdobywali złote medale mistrzostw świata w biegach narciarskich i w biathlonie.

INTERIA.PL/PAP

Lubię to
Lubię to
0
Super
0
Hahaha
0
Szok
0
Smutny
0
Zły
0
Udostępnij
Masz sugestie, uwagi albo widzisz na stronie błąd?Napisz do nas
Dołącz do nas na:
instagram
  • Polecane
  • Dziś w Interii
  • Rekomendacje