Reklama

Reklama

PŚ w biegach: Staręga odpadł w półfinale sprintu w Seefeld

Maciej Staręga odpadł w półfinale sprintu techniką dowolną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w austriackim Seefeld. Polak uzyskał szósty, ostatni czas w swojej serii.

Rezultat Staręgi - 3.19,54 - był gorszy aż o 28,76 s od najlepszego w tym biegu Norwega Johannesa Hoesflota Klaebo. Do rywala, który zajął piąte miejsce, Polak stracił ponad 26 s.

Blisko 28-letni siedlczanin do półfinału awansował z czwartym czasem (2.50,60) w swojej serii jako tzw. lucky loser. Wcześniej uzyskał 15. wynik kwalifikacji (2.55,26).

Sprint "łyżwą" to koronna konkurencja Staręgi. W ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Lahti zajął w niej ósme miejsce. W zawodach PŚ pięć razy dotarł do finału.

Reklama

W sobotę jako jedyny z piątki biało-czerwonych przeszedł kwalifikacje. Z pozostałych najbliżej szczęścia była Ewelina Marcisz, która została sklasyfikowana na 31. pozycji. Zawodniczka, która znalazła się tuż przed nią i jako ostatnia przeszła do kolejnego etapu rywalizacji była szybsza od Polki o 0,07 s. Sylwia Myśliwiec zajęła 40. miejsce (2.31,14), Paweł Klisz 60. (3.03,62), a Jan Antolec 63. (3.04,61).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy