Reklama

Reklama

PŚ w biegach: Charlotte Kalla chce zdobyć Puchar Świata

Do rozpoczęcia nowego sezonu w biegach narciarskich pozostało jeszcze trochę czasu, ale czołowe zawodniczki stawiają sobie ambitne cele. Charlotte Kalla, groźna rywalka Justyny Kowalczyk, chce wykorzystać nieobecność spodziewającej się dziecka Marit Bjoergen i zdobyć Puchar Świata.

"Ostanie dwa sezony miałam fantastyczne, z trzema medalami olimpijskimi w Soczi i czterema mistrzostw świata w Falun. Teraz czuję się jak nigdy zmotywowana i pełna psychicznej siły" - powiedziała Kalla.

Szwedzcy eksperci, działacze i koleżanki z reprezentacji są zgodni, że bez Bjoergen złamana zostanie norweska dominacja, ponieważ zabraknie motoru reprezentacji i liderki motywującej młodsze zawodniczki.

Anna Haag oceniła, że od lat presja norweskich mediów skoncentrowana była na Bjoergen, która jednak jako najbardziej doświadczona w reprezentacji ją wytrzymywała i potrafiła kontrolować.

Reklama

"Teraz liderką będzie Therese Johaug, lecz nie sądzę, aby poradziła sobie z wielkimi, jak zwykle, oczekiwaniami w Norwegii. Ona się raczej spali i najgroźniejszą rywalką Charlotte będzie Justyna Kowalczyk. O niej jednak ostatnio bardzo mało wiemy" - zaznaczyła szwedzka narciarka.

Kalla z kolei podkreśliła, że bardzo się cieszy z macierzyństwa rywalki i koleżanki, lecz "sport to sport". "W zaistniałej sytuacji będę startować w jak największej liczbie zawodów PŚ. To jest moja melodia na nadchodzący sezon" - poinformowała.

Zdaniem dziennika "Expressen" fakty są twarde - Kalla nigdy nie miała większej szansy na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ zdominowanego wcześniej przez Bjoergen i Kowalczyk i jest to jedyne trofeum, którego jej brakuje.

"Wygrała Tour de Ski, jest mistrzynią olimpijską i świata, więc teraz jest wyjątkowy czas i okazja na zgarnięcie całej puli" - zauważyła gazeta.

Na pytanie, jak ocenia swoje szanse w PŚ Szwedka odpowiedziała: "Jeżeli już coś postanowiłam, to z całych sił postaram się wykonać zadanie. 22 lipca skończyłam 28 lat i pamiętam, gdy jeszcze chodziłam do gimnazjum sportowego, jak pokazywano nam statystyki, że w tym wieku najczęściej się wygrywa i zdobywa najwięcej medali. Wielkich imprez w tym sezonie nie będzie, więc pozostał jeden cel - Puchar Świata".

Kalla posiada w dorobku pięć medali olimpijskich, w tym dwa złote i trzy srebrne oraz dziewięć z MŚ (2-4-3). W sezonie 2007/08 wygrała Tour de Ski. Zdobyła też 24 złote medale mistrzostw kraju.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy