Reklama

Reklama

Marit Bjoergen wystartuje wcześniej niż początkowo planowała

Multimedalistka olimpijska i świata w biegach narciarskich Marit Bjorgen, która urodziła 26 grudnia syna, powróci do rywalizacji sportowej jeszcze wcześniej niż planowała. Norweżka wystartuje 12 marca w swoim rodzinnym mieście Rognes na dystansie 42 km.

- Bardzo się cieszę, że będę mogła wystąpić na znanej sobie trasie i otoczeniu. To będzie też świetna okazja, by sprawdzić moją formę - powiedziała 35-letnia zawodniczka.

Wcześniej poinformowała, że pierwszy start będzie miała 16 marca, ale postanowiła to trochę przyspieszyć. Cztery dni po występie w Rognes pobiegnie w Sarpsborg w towarzystwie Słowenki Katji Visznar, która została matką 24 listopada. Zawody odbędą się w ramach obchodów tysiąclecia miasta.

Trener Bjoergen Egil Kristiansen wcześniej podkreślił, że bieg 16 marca ma charakter pokazowy, lecz stawka będzie silna i na starcie stanie prawie cała reprezentacja po powrocie ze Ski Tour Canada (1-12 marca). - Marit i Katja będą musiały walczyć z liderką PŚ w sprincie Maiken Caspersen Fallą, która na pewno pojawi się w Sarpsborg - podkreślił.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL