Reklama

Reklama

PŚ w biathlonie. Triumf Norweżki Eckhoff w Canmore, Polki daleko

Norweżka Tiril Eckhoff wygrała w kanadyjskim Canmore bieg indywidualny Pucharu Świata w biathlonie, skrócony do 12,5 km z powodu silnego mrozu. Najlepsza z Polek Monika Hojnisz zajęła 31. miejsce.

Eckhoff, mimo jednego pudła na strzelnicy, wyprzedziła bezbłędną Czeszkę Marketę Davidovą o 9,8 s. Trzecia była (również bezbłędna w czterech strzelaniach) Włoszka Lisa Vittozzi - strata 20,9.

Hojnisz straciła do triumfatorki 3.27,7. Polka po dwóch strzelaniach nie miała żadnego pudła, zajmowała miejsce w czołówce, ale podczas dwóch kolejnych wizyt na strzelnicy pomyliła się łącznie trzykrotnie.

Karolina Pitoń i Kamila Żuk często pudłowały, ostatecznie zajęły bardzo odległe miejsca. Pitoń (siedem niecelnych strzałów) była 81., a Żuk (dziewięć) - 82. Kinga Zbylut nie wystąpiła z powodu przeziębienia.

Reklama

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ utrzymała 22. w czwartek Włoszka Dorothea Wierer. Hojnisz jest nadal dziesiąta.

Silny mróz zmusił organizatorów do zmian programu zawodów w Canmore. Siódma runda cyklu zakończy się w sobotę, a nie w niedzielę, jak pierwotnie planowano.

Po raz pierwszy w tym sezonie PŚ skrócono biegi indywidualne: mężczyźni rywalizowali na 15 km zamiast 20, a kobiety - na 12,5 km zamiast 15.

Każdy niecelny strzał oznaczał 45-sekundową karę, a nie 60-sekundową, jak w tradycyjnym biegu indywidualnym.

Zmagania mężczyzn wygrał w czwartek lider klasyfikacji generalnej PŚ Johannes Thingnes Boe. Grzegorz Guzik zajął 24. miejsce, najwyższe w karierze.

Po zawodach w Canmore cykl przeniesie się do Salt Lake City, gdzie rywalizacja potrwa od 14 do 17 lutego. Zawody PŚ w Ameryce Północnej to dla wielu zawodników praktycznie ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata, które rozpoczną się 7 marca w szwedzkim Oestersund.

Wyniki:

 1. Tiril Eckhoff (Norwegia)             36.32,9 (1 niecelny strzał)

 2. Marketa Davidova (Czechy)        strata 9,8 s (0)

 3. Lisa Vittozzi (Włochy)                  20,9 (0)

 4. Franziska Hildebrand (Niemcy)           47,8 (0)

 5. Ingrid Landmark Tandrevold (Norwegia) 1.05,8 (1) 

 6. Vanessa Hinz (Niemcy)                 1.18,5 (1)

...

31. Monika Hojnisz (Polska)               3.27,7 (3)

81. Karolina Pitoń (Polska)               8.25,0 (7)

82. Kamila Żuk (Polska)                   8.31,0 (9)

Klasyfikacja generalna PŚ:

 1. Dorothea Wierer (Włochy)             651 pkt

 2. Lisa Vittozzi (Włochy)               646

 3. Anastasiya Kuzmina (Słowacja)        540

 4. Marte Olsbu Roeiseland (Norwegia)    537

 5. Paulina Fialkova (Słowacja)          526

 6. Kaisa Makarainen (Finlandia)         443

...

10. Monika Hojnisz (Polska)              389

44. Kinga Zbylut (Polska)                 95

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama