Tranmere Rovers FC - Morecambe FC 1-2 (1-2). Liga angielska - League Two

20 maja na Prenton Park w Birkenhead odbył się mecz rozgrywek angielskiej League Two pomiędzy drużynami Tranmere Rovers i Morecambe. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Morecambe 2-1.

L. McAlinden 45'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Tranmere Rovers wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Morecambe w 15. minucie spotkania, gdy Nathaniel Knight-Percival zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Liam McAlinden.

Zespół gospodarzy otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Peter Clarke. Sytuację bramkową stworzył Liam Ridehalgh.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Liam McAlinden.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

W 54. minucie sędzia ukarał kartką Jaya Spearinga, piłkarza gospodarzy. W tej samej minucie Steven Hendrie został zmieniony przez Liama Gibsona.

Niedługo później trener Tranmere Rovers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Danny Lloyd, a murawę opuścił Liam Feeney. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Tranmere Rovers: Kaiyne Woolery, Paul Lewis, a na ich miejsce weszli Corey Taylor, Otis Mohammed. A kibice Morecambe nie mogli już doczekać się wprowadzenia Bradleya Lyonsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Liam McAlinden.

Między 78. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej. W 80. minucie w zespole Tranmere Rovers doszło do zmiany. David Nugent wszedł za Jamesa Vaughana.

Kyle Letheren
89′ Lee O'Connor
Ryan Cooney
 19′ Peter Clarke
Liam McAlinden  45′ 77′
71′ Otis Jan Mohammed Khan
Aaron Wildig
71′ Liam Feeney
Toumani Diagouraga
54′ Jay Spearing
Carlos Mendes Gomes89′
78′ 80′ James Vaughan
Yann Songo'o
71′ Corey Taylor
Liam Gibson54′
71′ Paul Lewis
Alex Kenyon
71′ 83′ Danny Lloyd
Bradley Lyons77′ 87′
80′ David Nugent
Ben Pringle
71′ Kaiyne Woolery
Ajay Leitch-Smith

Przewaga drużyny Tranmere Rovers w posiadaniu piłki była ogromna (75 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom Tranmere Rovers, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie.

Jedenastka Tranmere Rovers w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.