Reklama

Reklama

Rajdowe ME. Barum przełożony na przyszły rok

Z powodu pandemii koronawirusa 50. edycja Rajdu Barum, rundy samochodowych mistrzostw Europy, została przełożona na przyszły rok. - Czujemy, że wtedy uda nam się ją zorganizować stosownie do okazji - powiedział zastępca szefa czeskiej imprezy Jan Regner.

Jubileuszowa edycja rajdu miała się odbyć 28-30 sierpnia.

- W tej chwili nie wiemy, jak to wszystko by wyglądało, gdyby w naszym regionie zaczęły obowiązywać takie same obostrzenia jak na przykład w kraju morawsko-śląskim. Straciliśmy prawie 2,5 miliona koron (ok. 420 tys. zł - red.), a gdybyśmy zdecydowali, że jedziemy w tym roku, to nie byłby koniec. Głównie zależy nam na tym, żeby zawody mogli oglądać kibice, żeby obsada była silna a program imprezy - atrakcyjny. Nie chcemy utracić wizerunku, nad którym tak długo pracowaliśmy - tłumaczył szef imprezy Miloslav Regner.

Reklama

Rajd Barum odbywał się dotychczas nieprzerwanie od 1971 roku.

W kalendarzu mistrzostw Europy znajduje się od 1984.

mm/ co/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy