Reklama

Reklama

Żużel. 3-krotny mistrz świata oficjalnie zostaje w Grudziądzu. Czeka go nie lada wyzwanie

Włodarze MrGarden GKM-u Grudziądz oficjalnie poinformowali kibiców o kontynuacji współpracy z Nickim Pedersenem. Dla Duńczyka sezon 2021 łatwy nie będzie. Drużyna jest osłabiona, więc od jego dyspozycji wiele będzie zależało. W przeszłości Pedersen świetnie wywiązywał się z roli lidera w przeciętnych zespołach.

Duńczyk w środowisku znany jest z bardzo ostrej i czasami niemal wręcz brutalnej jazdy. Reprezentant kraju Hamleta trzykrotnie zostawał najlepszym żużlowcem globu. Złoty medal zawisnął na jego szyi w sezonach 2003, 2007 oraz 2008.

Reklama

Pomimo 43 lat na karku zawodnik urodzony w Odense nadal należy do ścisłej światowej czołówki. Przed doświadczonym żużlowcem drugi rok startów w klubie z Grudziądza. Poprzedni ukończył na dziesiątym miejscu w klasyfikacji najlepszych jeźdźców PGE Ekstraligi, będąc zarazem jednym z liderów swojej drużyny.

Duńczyk to obecnie największa gwiazda MrGarden GKM-u. Poza nim w barwach tej ekipy już za kilka miesięcy wystąpią tacy zawodnicy jak Kenneth Bjerre, Krzysztof Kasprzak czy Przemysław Pawlicki. Cel minimum? Utrzymanie w najlepszej lidze świata.

Dowiedz się więcej na temat: żużel | Nicki Pedersen | MrGarden GKM Grudziądz | PGE Ekstraliga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje