Partner merytoryczny: Eleven Sports

Wezwali gwiazdora do zwrotu 800 tysięcy. Jest finał głośnej sprawy

Zapadła decyzja w sprawie sporu pomiędzy Krono-Plast Włókniarzem Częstochowa i byłą już gwiazdą tego zespołu Leonem Madsenem. Klub żądał od gwiazdora zwrotu 800 tysięcy złotych z kwoty 3,5 miliona, którą zarobił w 2024. W mediacje włączył się Krzysztof Cegielski, były zawodnik i szef związku zawodowego żużlowców. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania Duńczyka. Na rozstrzygnięcie sporu czeka jeszcze Mikkel Michelsen. Kilka dni temu klub osiągnął porozumienie z Maksymem Drabikiem.

Leon Madsen przed Grand Prix w Warszawie.
Leon Madsen przed Grand Prix w Warszawie./Rex Features/EAST NEWS/East News

Jeszcze w październiku 2024 Krono-Plast Włókniarz Częstochowa wezwał swoje gwiazdy Leona Madsena, Mikkela Michelsena i Maksyma Drabika do zwrotu gigantycznych pieniędzy. Zażądał od nich odpowiednio 800, 700 i 630 tysięcy złotych.

Leon Madsen osiągnął sukces z pomocą Krzysztofa Cegielskiego

Drabik zakończył mediacje kilka dni temu. Finał jest taki, że musi oddać 50 tysięcy w pięciu ratach. To bardzo mało zważywszy na fakt, że Włókniarz zostawił mu dwa silniki Briana Kargera, które zawodnik użyczał w trakcie sezonu. Jeden taki nowy silnik kosztuje między 30 a 40 tysięcy.

Po Drabiku przyszła kolej na Madsena, któremu w mediacjach pomagał szef związku zawodowego żużlowców Krzysztof Cegielski. Pomagał skutecznie, bo finał jest taki, że Madsen nie musi zwracać ani grosza. 800 tysięcy zostaje na jego koncie.

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      reklama
      dzięki reklamie oglądasz za darmo
      Berlin Recycling Volleys - PGE Projekt Warszawa. Skrót meczu. WIDEO/Polsat Sport/Polsat Sport

      Włókniarz Częstochowa też coś ugrał na sporze z Leonem Madsenem

      Nie znaczy to jednak, że klub nic nie ugrał. Z naszych informacji wynika, że Madsen nie otrzyma pieniędzy z jednej z umów sponsorskich. Nie dostanie też zaległych odsetek. Tajemnicą poliszynela jest, że Duńczyk pół miliona z kwoty za podpis dostał w październiku, czyli po terminie. Także znaczną część premii za punkty miał wypłacone z poślizgiem.

      Wrażenie może robić to, że odsetki plus ta umowa, to 200 tysięcy. I tyle zaoszczędził Włókniarz. Dla Madsena rezygnacja z odsetek to nie jest jednak jakaś wielka strata. W żużlu płacenie po terminie jest czymś powszechnym. Zawodnicy się na to nie skarżą, bo przy milionowych kontraktach są w stanie cierpliwie poczekać. W tym przypadku staranie się o odsetki wynikało raczej z faktu, że Włókniarz wezwał zawodnika do zwrotu gigantycznej kwoty.

      Włókniarz Częstochowa miał dobry powód, by żądać zwrotu kasy od Leona Madsena

      Warto dodać, że spór Włókniarza z Madsenem nie wynikał z faktu, iż klub miał pretensje o jego postawę na torze. Chodziło o to, że Duńczyk obiecał, iż zostanie na 2025, a potem zaskoczył wszystkich podpisując kontrakt ze Stelmet Falubazem Zielona Góra.

      We Włókniarzu wyliczyli, że klub na tej wolcie stracił około miliona złotych. Osłabła pozycja negocjacyjna klubu i trzeba było brać za duże pieniądze Jasona Doyle’a i Piotr Pawlickiego. Dodatkowo zatrudniono Wiktora Lamparta, bo pasował do koncepcji z Madsenem.

      Prezes Włókniarza Michał Świącik fetuje wygraną z Leonem Madsenem./Paweł Wilczyński/Zdjęcia Paweł Wilczyński
      Leon Madsen dziękuje kibicom Włókniarza Częstochowa za doping./Paweł Wilczyński/Zdjęcia Paweł Wilczyński
      Gwiazdy Włókniarza: Maksym Drabik, Mikkel Michelsen i Leon Madsen./Paweł Wilczyński/Zdjęcia Paweł Wilczyński

      INTERIA.PL

      Lubię to
      Lubię to
      0
      Super
      0
      Hahaha
      0
      Szok
      0
      Smutny
      0
      Zły
      0
      Udostępnij
      Masz sugestie, uwagi albo widzisz na stronie błąd?Napisz do nas
      Dołącz do nas na:
      instagram
      • Polecane
      • Dziś w Interii
      • Rekomendacje