Reklama

Reklama

Unibax skompletował skład

Najciekawszym transferem żużlowej zimy było przejście do toruńskiego Unibaksu byłego mistrza świata Tomasza Golloba. We wtorek władze klubu przedstawiły już kompletny skład na nowy sezon.

Do grona najmłodszych dołączył bratanek byłego mistrza świata Oskar Gollob. Będzie pod okiem stryja trenował i zdobywał żużlowe szlify. Najmłodszy z Gollobów nie otrzymał gwarancji startów w lidze, jednak nie jest wykluczone, że kibice obejrzą go na torze.

Reklama

Przejście Tomasza Golloba do Unibaksu oznaczało, że w składzie zespołu będzie pięciu seniorów. Początkowo władze klubu chciały wypożyczyć jednego z nich do innego zespołu. Ostatecznie zdecydowano tego nie robić, więc o miejsce w składzie przed każdym spotkaniem będzie toczyła się wewnętrzna rywalizacja. Skład na mecz może bowiem liczyć tylko czterech seniorów. W ocenie prezesa klubu Mateusza Kurzawskiego wpłynie to mobilizująco na zawodników.

Barwy toruńskiego Unibaksu bronić zatem nadal będą Adrian Miedziński i Australijczycy Ryan Sullivan, Darcy Ward oraz aktualny indywidualny mistrz świata Chris Holder. Juniorami pozostają Łukasz Przedpełski, Kamil Pulczyński oraz Emil Pulczyński.

- Zbudowaliśmy ciekawy skład z silnymi seniorami oraz szybko rozwijającymi się juniorami. Liczymy, że to co sobie założyliśmy, choć w większej części zda egzamin, a wówczas o wynik nie musimy się martwić. Mamy czym jechać, mamy mocny zespół, czekamy na sezon - powiedział Kurzawski.

Podkreślił, że obecność Tomasza Golloba to ważne wzmocnienie dla zespołu, który będzie miał realną szansę na złoty medal żużlowej ekstraligi.

Najlepszy polski żużlowiec nie ukrywa, że jest zadowolony z podjętej decyzji. "Dobrze jeździ mi się na torze w Toruniu, mam blisko do domu i myślę, że z tymi zawodnikami będzie mi się dobrze współpracowało. Po głębszym przemyśleniu stwierdziłem więc, że zrobiłem dobry ruch" - powiedział.

W zespole pozostała jeszcze tylko jedna niewiadoma - nazwisko nowego menedżera. Na pewno nie będzie nim Mirosław Kowalik, który w poprzednim sezonie prowadził zespół.

Znany jest już terminarz żużlowej ekstraligi. Unibax rozpocznie rywalizację na własnym torze, a przeciwnikiem, 1 kwietnia 2013 r., będzie Tauron Azoty Tarnów.

Dowiedz się więcej na temat: Chris Holder

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje