Reklama

Reklama

Gollob będzie chciał się przełamać

W sobotę 28 lipca w Gorican odbędzie się siódma tegoroczna eliminacja indywidualnych mistrzostw świata w jeździe na żużlu - Grand Prix Chorwacji. W turnieju wystąpi tylko jeden Polak Tomasz Gollob, który ostatnio ma problemy ze sprzętem.

W ostatnią niedzielę Gollob zaliczył jeden z najsłabszych występów karierze. W 13. kolejce ekstraligi żużlowej w meczu przeciwko Azotom Tauron Tarnów zawodnik Stali Gorzów w dwóch biegach zdobył tylko jeden punkt. W efekcie w pozostałych startach był już zastąpiony przez dużo młodszych Nielsa Kristiana Iversena oraz Bartosza Zmarzlika.

41-letni żużlowiec przyznał, że boryka się ze sporymi problemami sprzętowymi. Między innymi z tego powodu nie został wystawiony w zespole Hammarby we wtorkowym meczu ligi szwedzkiej. 22 maja Gollob uległ groźnemu wypadkowi na torze w Sztokholmie, ale nie miał on wpływu na jego wtorkową absencję.

Reklama

"Taką decyzję podjęliśmy wspólnie z zarządem klubu. To wynik umowy, jaką zawarliśmy przed sezonem i nie ma nic wspólnego z żadnym wypadkiem. To normalna sytuacja" - powiedział cytowany na oficjalnej stronie zawodów speedwaygp.com menedżer byłego mistrza świata Tomasz Gaszyński.

Trudno oczekiwać jednak, że w Chorwacji Gollob odzyska wysoką dyspozycję. W swoich dwóch dotychczasowych występach w Gorican nie prezentował się dobrze. W 2010 roku, kiedy sięgnął po mistrzowski tytuł, GP Chorwacji zakończył na półfinale z dorobkiem dziewięciu punktów. Rok temu zgromadził tylko pięć "oczek", co pozwoliło mu zająć 11. miejsce.

"To nie znaczy, że tym razem nie będzie lepiej. Teraz przechodzimy trochę gorszy okres, ale taki jest żużel - czasami jest się na górze, a czasami na dole. Mam nadzieję, że przyszłość będzie dla nas lepsza, więc trzymam kciuki za sobotni występ" - dodał Gaszyński.

W klasyfikacji generalnej zdecydowanie prowadzi broniący tytułu Greg Hancock. 42-letni Amerykanin ma 87 punktów. Dziewięć oczek mniej zgromadzili Australijczycy Jason Crump i Chris Holder. Ten drugi w środę zaliczył upadek w meczu ligi angielskiej, ale jego występ w Gorican jest niezagrożony. Gollob jest piąty i ma 64 punkty. Osiem oczek więcej od niego ma inny były mistrz świata - Duńczyk Nicki Pedersen.

Drugiego z Polaków występujących w tegorocznej edycji GP z dalszych startów wyeliminowała kontuzja - Jarosław Hampel 9 czerwca w Kopenhadze doznał złamania kości strzałkowej.

Grand Prix Chorwacji rozpocznie się o godz. 19.00. Z dziką kartą wystąpi Jurica Pavlić.

Klasyfikacja generalna MŚ:

1. Greg Hancock (USA)           87

 2. Jason Crump (Australia)      78

 3. Chris Holder (Australia)     78

 4. Nicki Pedersen (Dania)       72

 5. Tomasz Gollob (Polska)       64

 6. Fredrik Lindgren (Szwecja)   63

 7. Emil Sajfutdinow (Rosja)     58

 8. Andreas Jonsson (Szwecja)    47

 9. Jarosław Hampel (Polska)     46

10. Antonio Lindbaeck (Szwecja)  40

11. Peter Ljung (Szwecja)        36

12. Bjarne Pedersen (Dania)      33

13. Hans Andersen (Dania)        31

14. Kenneth Bjerre (Dania)       28

15. Chris Harris (W.Brytania)    28

16. Martin Vaculik (Słowacja)    20

17. Bartosz Zmarzlik (Polska)    13

18. Thomas H. Jonasson (Szwecja) 11

19. Josef Franc (Czechy)          9

20. Przemysław Pawlicki (Polska)  7

21. Michael Jepsen Jensen (Dania) 7

22. Jason Bunyan (W.Brytania)     1

Pozostałe turnieje GP:

28 lipca - Gorican (Chorwacja)

11 sierpnia - Terenzano (Włochy)

25 sierpnia - Cardiff (W. Brytania)

 8 września - Malilla (Szwecja)

22 września - Vojens (Dania)

 6 października - Toruń (Polska)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje