Reklama

Reklama

Ekstraliga żużlowa: Unia Tarnów - Betard Saprta Wrocław 47:43

Żużlowcy Unii Tarnów pokonali przed własną publicznością Betard Spartę Wrocław 47:43 w meczu ekstraligi.

Po zaciętym, stojącym na wysokim poziomie meczu, gospodarze pokonali rywali ze Sparty Wrocław, ale punkt bonusowy pojechał do Wrocławia.

Reklama

Mecz lepiej rozpoczęli żużlowcy Unii. W pierwszym wyścigu Martin Vaculik i Artur Mroczka pokonali 4:2 Tai'a Woffindena i debiutującego w drużynie Sparty Nikolai'a Busk Jakobsena.

W drugim wyścigu jeden z bohaterów tego spotkania Maksym Drabik pokonał pewnie tarnowską parę Ernest Koza i Damian Dąbrowski i przy okazji ustanowił najlepszy czas tych zawodów.

Kolejne trzy biegi zakończyły się rezultatami 5:1. Najpierw Duńczycy w barwach Unii Leon Madsen, Kenneth Bjerre pokonali podwójnie Tomasza Jędrzejaka i Michaela Jepsena Jensena, a w następnym goście Drabik i Maciej Janowski w ten sam sposób wygrali z tarnowskim duetem Koza, Janusz Kołodziej.

Riposta gospodarzy była błyskawiczna. Po raz drugi Bjerre i Madsen wygrali podwójnie z Woffindenem i Jakobsenem. Po pięciuu wyścigach gospodarze prowadzili 18:12.

W siódmym wyścigu udana rezerwa taktyczna gości para Janowski i Drabik wygrali 4:2 z Vaculikiem i Mroczką. Kolejne zwycięstwo w takich samych rozmiarach wrocławianie odnieśli w dziewiątym biegu, w którym jadący jako rezerwa taktyczna Janowski w parze z Jepsenem Jensenem pokonali tarnowski duet Vaculik, Mroczka.

Największe emocje rozpoczęły się od dziesiątego wyścigu. Najpierw najlepsza para Sparty Janowski i Drabik wygrali podwójnie z niepokonanymi do tej pory Madsenem i Bjerre. Kolejne trzy wyścigi zakończyły się remisami i przed biegami nominowanymi na tablicy widniał remis 39:39.

W 14. wyścigu prowadził świetnie jeżdżący w tym spotkaniu junior Drabik, ale na dystansie dał się wyprzedzić Madsenowi i Kołodziejowi. Tarnowianie wygrali 5:1 i objęli prowadzenie 44:40.

Goście, aby ten mecz zremisować, musieliby wygrać ostatni nominowany wyścig także w stosunku 5:1. Bohater wczorajszego Grand Prix Janowski nie dał wprawdzie szans tarnowianom, zwyciężył przed Vaculikiem i Bjerre, ale na ostatniej pozycji przyjechał Woffinden. Wyścig zakończył się rezultatem 3:3, a całe spotkanie zwycięstwem Unii.

W drużynie Tarnowa, zwłaszcza w końcówce, wyróżnili się Duńczycy Madsen i Bjerre, a także Vaculik. W zespole gości zawiedli bez wątpienia uczestnicy sobotniego GP Woffinden i Michael Jepsen Jensen. Obaj zdobyli w sumie 13 pkt. Słabo pojechał Tomasz Jędrzejak, a nieudany występ zanotował Nikolai Busk Jakobsen.

Unia Tarnów - Betard Sparta Wrocław 47:43

Unia Tarnów: Martin Vaculik 10 (3,2,2,1,2), Kenneth Bjerre 10 (3,3,0,3,1), Leon Madsen 10 (2,2,1,2,3), Janusz Kołodziej 9 (1,3,1,2,2), Ernest Koza 6 (2,0,3,1), Artur Mroczka 1 (1,0,0), Damian Dąbrowski 1 (1,0,0).

Betard Sparta Wrocław: Maciej Janowski 17 (2,3,3,3,3,3), Maksym Drabik 10 (3,3,1,2,0,1), Tai Woffinden 7 (2,1,2,2,0), Michael Jepsen Jensen 6 (0,2,1,3,0), Tomasz Jędrzejak 2 (1,1,0), Adrian Gała 1 (0,1), Nikolai Busk Jakobsen 0 (0,0,0).

Najlepszy czas Maksym Drabik w drugim wyścigu - 68,67. Sędzia: Artur Kuśnierz (Częstochowa). Widzów 6 500.


Dowiedz się więcej na temat: Unia Tarnów | Betard Sparta Wrocław | żużlowa ekstraliga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama