Reklama

Reklama

Dziewięć imprez mistrzowskich w Polsce!

Komisja Wyścigów Torowych przy Międzynarodowej Federacji Motocyklowej opublikowała pierwszą wersję kalendarza imprez mistrzowskich pod egidą FIM na sezon 2022. W Polsce odbędą się cztery rundy Grand Prix, jedna runda IMŚJ, czyli SGP2, trzy rundy mistrzostw U16, czyli SGP3 oraz runda mistrzostw świata na długim torze.

Najwięcej uwagi przyciągną zapewne rundy Grand Prix w klasycznym żużlu, jednak lokalizacje rund zostały ogłoszone już wcześniej. Zawody odbędą się w Gorican, Warszawie, Pradze, Teterow, Gorzowie, Togliatti, Cardiff, Wrocławiu, Vojens, Malilli i Toruniu. Zostanie zorganizowana jeszcze jedna runda w Australii/Oceanii, jednak lokalizacja zostanie ogłoszona później.

Poinformowano także, gdzie odbędą się rundy kwalifikacyjne do Grand Prix. Będą to: niemiecki Abensberg, ukraińskie Równe, węgierskie Nagyhalasz, słowacka Żarnowica. Decydujący turniej odbędzie się w szkockim Glasgow, 20 sierpnia.

Reklama

Trzy finały IMŚJ (SGP2)

Podano również szczegóły dotyczące młodzieżowych czempionatów. Rundy kwalifikacyjne do SGP2, czyli Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów odbędą się w Daugavpils, Gislaved i Krsko. Finałowe rundy odbędą się przy okazji rund Grand Prix w Pradze, Cardiff i Toruniu.

Nowością będą mistrzostwa zawodników do lat 16, w których najmłodsi zawodnicy będą rywalizować na motocyklach o pojemności 250 centymetrów sześciennych. W terminarzu przewidziano je na jeden weekend. 25-26 sierpnia dwa półfinały i finał SGP3 odbędą się we Wrocławiu, przy okazji jednej z rund cyklu Grand Prix.

Mistrzostwa w innych odmianach żużla

W kalendarzu opublikowanym przez Komisję Wyścigów Torowych znalazły się też terminarze dla mistrzostw świata w ice speedway’u, czyli żużlu na lodzie oraz w long tracku, czyli żużlu na długim torze. W tej pierwszej odmianie odbędzie się runda kwalifikacyjna w szwedzkim Örnsköldsvik, a później trzy rundy finałowe: w rosyjskim Togliatti, niemieckim Inzell i holenderskim Heerenveen.

W przypadku long tracku, odbędą się dwie rundy kwalifikacyjne: w niemieckim Bielefeld oraz francuskim Marmande. Mistrza świata wyłoni sześć rund finałowego cyklu, które odbędą się w Rzeszowie, niemieckich Muhldorf, Scheessel, Wechcie, francuskim Morizes oraz holenderskim Roden. Mistrzostwa drużynowe odbędą się w Herxeim.

Pełny terminarz Komisji Wyścigów Torowych przy Międzynarodowej Federacji Motocyklowej jest dostępny TUTAJ.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy