Reklama

Reklama

PŚ w łyżwiarstwie figurowym - triumf drużyny USA

Zespół Stanów Zjednoczonych wygrał w sobotę w Tokio zawody drużynowego Pucharu Świata w łyżwiarstwie figurowym. Amerykanie wyprzedzili Rosję, pomimo doskonałej postawy i zwycięstwa Jelizawiety Tuktamyszewej w konkurencji solistek.

Rosjanka, aktualna mistrzyni świata, wyprzedziła w programie dowolnym swą rodaczkę Jelenę Radionową o cztery punkty. Trzecia była Japonka Satoko Miyahara, a czwartą i piątą lokatę zajęły Amerykanki Ashley Wagner i Gracie Gold, co pozwoliło ekipie USA zapewnić sobie końcowe zwycięstwo w zawodach.   

USA wyprzedziły Rosję o niespełna punkt, a trzecie miejsce zajęła Japonia, ze stratą siedmiu punktów.

Przed rywalizacją solistek w programie dowolnym wystąpiły pary sportowe. Wygrali Kanadyjczycy Meagan Duhamel i Eric Radford przed chińskim duetem Wenjing Sui, Cong Han powtarzając osiągnięcie z mistrzostw świata. Werdykt wzbudził żywą reakcję japońskiej publiczności, która uznała, że zwycięstwo powinno przypaść Chińczykom, bowiem Duhamel upadła po jednym ze skoków. 

Reklama

Końcowa klasyfikacja drużynowa:

1. USA        110 pkt

2. Rosja      109

3. Japonia    103

4. Kanada      82

5. Chiny       77

6. Francja     59.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama