Reklama

Reklama

WTA Lugano: Świątek w 1. rundzie zagra z kwalifikantką

Igę Świątek czeka mecz z kwalifikantką w pierwszej rundzie turnieju WTA na kortach ziemnych w Lugano (pula nagród 250 tys. dolarów). Niespełna 18-letnia polska tenisistka po raz pierwszy znalazła się w głównej drabince zawodów cyklu bez przechodzenia eliminacji.

Zajmująca 118. miejsce w rankingu WTA Świątek rozgrywa pierwszy w karierze w pełni "dorosły" sezon. Pomijając start w reprezentacji Polski w Pucharze Federacji, przed zawodami w Lugano wystąpiła w tym czasie w czterech imprezach WTA i w wielkoszlemowym Australian Open. Do głównej drabinki dostała się w jednym turnieju cyklu - w Budapeszcie zatrzymała się na drugiej rundzie. Podobnie potoczyły się jej losy w Melbourne.

O dołączenie do warszawianki w obsadzie szwajcarskiego turnieju walczy w dwustopniowych kwalifikacjach Magdalena Fręch. Zawodniczka z Łodzi w niedzielę przeszła ich pierwszy etap, a w decydującej ich fazie zmierzy się z Włoszką Martiną di Giuseppe.

Reklama

W głównej drabince znalazła się zaś m.in. zdobywczyni dwóch tytułów wielkoszlemowych Swietłana Kuzniecowa, która poprzednio zaprezentowała się kibicom we wrześniu. Rosjanka, która zmagała się z przewlekłymi kłopotami zdrowotnymi, dostała od organizatorów tzw. dziką kartę. 33-letnia zawodniczka, w przeszłości druga rakieta świata, obecnie jest sklasyfikowana na 111. miejscu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy