Wielki wyczyn Magdaleny Fręch. Ależ wieści po triumfie, jest pierwsza w tym roku

Pięknego zwrotu akcji dokonała w niedzielę nad ranem polskiego czasu Magdalena Fręch. Polska tenisistka wygrała mecz z Dianą Schnaider i awansowała do 1/8 finału China Open, mimo że przegrała pierwszego seta 0:6. Jak podał profil TennisBakery na platformie X, łodzianka jest pierwszą tenisistką WTA w tym roku, która dwukrotnie zeszła z kortu zwycięsko po przegraniu otwierającej partii do zera.

Magdalena Fręch
Magdalena Fręch/AL BELLO / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP/AFP

Trwa świetny czas Magdaleny Fręch. W pierwszej połowie września wygrała turniej WTA 500 w Guadalajarze, pokonując po drodze Ashlyn Kruger czy Caroline Garcię, a teraz świetnie zaczęła ważniejszą imprezę, jaką jest "tysięcznik" w Pekinie. W trwającym China Open pokazała już wyższość nad Alycią Parks i Dianą Schnaider. Z rosyjską 20-latką grała w niedzielę nad ranem polskiego czasu.

Pierwszy set poszedł fatalnie (0:6), ale doszło do wspaniałego zwrotu akcji. Drugą partię nasza rodaczka wygrała 6:3, a trzecią 6:4. Trzeba docenić ten "powrót", bo po drugiej stronie siatki stała 16. tenisistka światowego rankingu. We wtorek w czwartej rundzie (1/8 finału) Fręch zmierzy się Shuai Zhang lub Greet Minnen. Jest już bardzo bliska tego, by po zmaganiach w stolicy Chin po raz pierwszy w karierze zameldować się w najlepszej trzydziestce rankingu. Dokładny zapis relacji z meczu Magdalena Fręch - Diana Sznajder jest dostępny TUTAJ.

Ważne osiągnięcie Magdaleny Fręch. Nie poddaje się nawet po 0:6 w pierwszych setach

Na zwycięstwo Fręch zareagował profil Tennis Bakery ("Tenisowa Piekarnia" - z ang., zwycięstwo 6:0 w slangu tenisowym określa się bajglem, a 6:1 bagietką), który monitoruje mecze, w których setach padają wymienione wyniki. Jak zauważył, Polka jest pierwszą tenisistką w tym roku, która wygrała dwa mecze WTA, przegrywając otwierającego seta do zera.

Pierwszy raz zdarzyło się to 9 stycznia w 1/16 finału turnieju w australijskim Hobart przeciwko Sarze Sorribes Tormo (0:6, 6:1, 6:4). Tenisowy świat dostrzega fakt, że łodzianka nie poddaje się, nawet jeśli mecz nie układa się po jej myśli. Podkreśla się, że spotkania te są bardzo atrakcyjne do oglądania.

Występy Fręch są pełne emocji

~ Tennis Bakery na platformie X

WTA w Pekinie. Naomi Osaka - Julija Putincewa. Skrót meczu. WIDEO/AP/© 2024 Associated Press