Reklama

Reklama

​Tenis. Switolina wygrała pokazowy turniej w Berlinie

Piąta w światowym rankingu tenisistek Ukrainka Jelina Switolina wygrała pierwszy z dwóch turniejów pokazowych w Berlinie. W finale, który miał odbyć się w środę, ale został przełożony z powodu deszczu, pokonała Czeszkę Petrę Kvitovą 3:6, 6:1, 10-5.

Mecz odbył się już podczas drugiej edycji zmagań w stolicy Niemiec, w hangarze dawnego lotniska Tempelhof, na nawierzchni twardej. Wcześniej rywalizowano na zewnątrz na trawie. Drugi turniej potrwa do niedzieli.

W środę udało się rozegrać, choć z siedmiogodzinnym opóźnieniem, finał zmagań mężczyzn, w którym Austriak Dominic Thiem pokonał Włocha Matteo Berrettiniego 6:7 (4-7), 6:4, 10:8.

Po drugim turnieju zostanie stworzona klasyfikacja końcowa, według której rozdysponowana zostanie po równo między kobiety i mężczyzn pula nagród w wysokości 100 tysięcy euro.

Reklama

Z powodu pandemii koronawirusa wszystkie turnieje ATP i WTA zostały wstrzymane w połowie marca. Tenisiści i tenisistki mają wrócić do rywalizacji w sierpniu.

mm/ co/


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy