Reklama

Reklama

Szarapowa na dopingu. "Każdy odpowiada za siebie"

- Wykrycie stosowania dopingu przez Marię Szarapową nie może odbić się negatywnie na całym rosyjskim sporcie - takie oświadczenie wygłosił wiceprzewodniczący komisji sportu Dumy Państwowej.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Rosyjska tenisistka przyznała się wczoraj do stosowania preparatu meldonium, który od 1 stycznia znajduje się na liście zakazanych środków dopingowych.

Deputowany Aleksandr Szerin, komentując skandal z Szarapową, odniósł się również do głośnej afery dopingowej, dotyczącej rosyjskich lekkoatletów. W opinii polityka, za swoje błędy każdy powinien odpowiadać indywidualnie.

Reklama

- Jeśli jakiś sportowiec przyznaje się do stosowania dopingu, to nie oznacza, że powinien zostać napiętnowany cały rosyjski świat sportu - podkreśla Szerin.

Znakomity rosyjski tenisista Jewgienij Kafielnikow krytycznie ocenił skandal dopingowy Szarapowej. - To wstyd dla sportowca, który wykorzystuje zakazane preparaty, żeby być lepszym od innych. Ja nie chciałbym, aby mnie w ten sposób napiętnowano - powiedział Kafielnikow.

Przy okazji skandalu związanego z Szarapową, rosyjscy komentatorzy przypominają o aferze dopingowej, dotyczącej lekkoatletów.

Eksperci Światowej Agencji Antydopingowej twierdzą, że w Rosji proceder przyjmowania zakazanych preparatów był tuszowany przez działaczy sportowych i funkcjonariuszy państwowych. Na podstawie ich raportu Międzynarodowy Związek Federacji Lekkoatletycznych zawiesił Rosję w prawach członkowskich.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje