Reklama

Reklama

MP w tenisie. W ćwierćfinałach bez niespodzianek

Katarzyna Kawa i Magdalena Fręch wśród kobiet oraz Kamil Majchrzak i Kacper Żuk w rywalizacji mężczyzn awansowali w piątek do półfinałów singla rozgrywanych w Bytomiu 94. mistrzostw Polski w tenisie.

W sobotę zostanie rozegrany ostatni ćwierćfinał tenisistów, w którym zmierzą się Maks Kaśnikowski i Piotr Gryńkowski. Ich mecz w piątek przerwał na samym początku intensywny deszcz.

Zwycięzca tego spotkania zagra o finał z Kacprem Żukiem. Drugą półfinałową parę tworzą Kamil Majchrzak i Daniel Michalski.

Kaśnikowski, grający z "dziką kartą" 17-letni mistrz Polski juniorów, w drugiej rundzie sprawił dużą niespodziankę, eliminując najwyżej rozstawionego w turnieju Huberta Hurkacza, 29. zawodnika światowego rankingu.

Reklama

W rywalizacji kobiet turniejowa "jedynka" Katarzyna Kawa o finał powalczy z Katarzyną Piter (nr 4.), Magdalena Fręch (2) z Anastazją Szoszyną.

Pula nagród tegorocznych MP, które ze względu na pandemię i zawieszenie imprez międzynarodowych mają wyjątkowo mocną obsadę, wynosi rekordowe 200 tys. złotych. Zwycięzcy rywalizację singlowej otrzymają po 27 tys.

Mistrzostwa są częścią PZT Polish Tour, rozgrywanego w dziewięciu miastach.

Wyniki ćwierćfinałów:

kobiety -

Katarzyna Kawa (1) - Weronika Falkowska       6:4, 7:5

Magdalena Fręch (2) - Anna Hertel (7)         6:3, 6:0

Anastazja Szoszyna (5) - Maja Chwalińska (3)  6:2, 1:6, 6:3

Katarzyna Piter (4) - Joanna Zawadzka         3:6, 6:4, 7:5

mężczyźni - 

Kamil Majchrzak (2) - Wojciech Marek (7)      6:1, 6:3

Kacper Żuk (3) - Maciej Rajski (8)            6:2, 6:2

Daniel Michalski (4) - Jan Zieliński (6)      6:2, 6:1

Maks Kaśnikowski - Piotr Gryńkowski           1:0 i dokończenie w sobotę

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy