Partner merytoryczny: Eleven Sports

Kim Clijsters i Andy Roddick w tenisowej Galerii Sław

Lubię to
Lubię to
0
Super
0
Hahaha
0
Szok
0
Smutny
0
Zły
0
Udostępnij

Belgijka Kim Clijsters i Amerykanin Andy Roddick znaleźli się w gronie osób przyjętych do tenisowej Galerii Sław. Oboje byli liderami światowych rankingów i wygrali m.in. wielkoszlemowy US Open.

Kim Clijsters (w środku)
Kim Clijsters (w środku)/AFP

33-letnia Clijsters swój ostatni mecz singlowy rozegrała podczas US Open w 2012 roku. Wcześniej trzykrotnie triumfowała w tym turnieju i raz w Australian Open. Przez 20 tygodni była liderką światowego rankingu.

Starszy od niej o rok Roddick zwyciężył w US Open w 2003 roku i był to jego jedyny wygrany turniej wielkoszlemowy. Liście ATP przewodził przez 13 tygodni. Podobnie jak Clijsters profesjonalną karierę zakończył w Nowym Jorku w 2012 roku.

Podczas odbywającego się w Melbourne Australian Open ogłoszono, że do Hall of Fame zostali przyjęci także: holenderska mistrzyni paraolimpijska Monique Kalkman, amerykański dziennikarz i historyk tenisa Steve Flink oraz pośmiertnie jego rodak, trener Vic Braden.

Zasadnicza uroczystość odbędzie się 22 lipca.

PAP

Lubię to
Lubię to
0
Super
0
Hahaha
0
Szok
0
Smutny
0
Zły
0
Udostępnij
Masz sugestie, uwagi albo widzisz na stronie błąd?Napisz do nas
Dołącz do nas na:
instagram
  • Polecane
  • Dziś w Interii
  • Rekomendacje