Reklama

Reklama

Australian Open - pewny awans Novaka Djokovica

Rozstawiony z numerem drugim Novak Djokovic awansował do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open. Serb, walczący o czwarty z rzędu triumf w imprezie, bez większych problemów pokonał Słowaka Lukasa Lacko 6:3, 7:6 (7-2), 6:1.

Sklasyfikowany na 96. pozycji na światowej liście Lacko tylko w drugim secie zmusił wicelidera rankingu do większego wysiłku.

Podczas meczu rozgrywanego na największym korcie turnieju, Rod Laver Arena, Djokovicowi po raz pierwszy oficjalnie towarzyszył w roli szkoleniowca legendarny niemiecki tenisista Boris Becker.

Djokovic jest jedynym tenisistą w Open Erze (liczonej od 1968 roku), któremu udało się wygrać trzy kolejne edycje wielkoszlemowej imprezy w Melbourne (2011-13). Po raz pierwszy z wygranej cieszył się zaś w 2008 roku.

W drugiej rundzie jego rywalem będzie Argentyńczyk Leonardo Mayer, który w poniedziałek wygrał z Hiszpanem Albertem Montanesem 6:1, 6:3, 6:1. 

Reklama

Wyniki poniedziałkowych meczów 1. rundy turnieju mężczyzn w wielkoszlemowym tenisowym Australian Open:

Denis Istomin (Uzbekistan) - Marcos Baghdatis (Cypr) 6:4, 7:5, 6:4                        

Nikołaj Dawidienko (Rosja) - Łukasz Kubot (Polska) 3:6, 6:3, 3:6, 6:3, 6:4                  

Novak Djokovic (Serbia, 2) - Lukas Lacko (Słowacja) 6:3, 7:6 (7-2), 6:1                     

Dmitrij Tursunow (Rosja, 30) - Michael Russell (USA) 6:2, 6:2, 6:3                          

Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina) - Ricardas Berankis (Litwa) 7:5, 7:5, 6:2                 

Jerzy Janowicz (Polska, 20) - Jordan Thompson (Australia) 1:6, 4:6, 6:4, 6:2, 6:1              

Edouard Roger-Vasselin (Francja) - Carlos Berlocq (Argentyna) 6:4, 7:6 (7-5), 6:7 (9-11), 6:2        

Tommy Robredo (Hiszpania, 17) - Lukas Rosol (Czechy) 6:1, 6:7 (7-9), 3:6, 7:6 (7-5), 8:6          

Pablo Andujar (Hiszpania) - Albert Ramos (Hiszpania) 6:4, 6:2, 6:4                                  

Vasek Pospisil (Kanada, 28) - Samuel Groth (Australia) 6:4, 6:3, 6:4                         

Julien Benneteau (Francja) - Pablo Carreno (Hiszpania) 6:3, 3:6, 4:6, 6:1, 6:2                     

Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) - Tommy Haas (Niemcy, 12) 7:5, 5:2 i krecz Haasa         

Kevin Anderson (RPA, 19) - Jiri Vesely (Czechy) 2:6, 6:7 (4-7), 6:4, 6:4, 6:4    

Matthew Ebden (Australia) - Nicolas Mahut (Francja) 6:3, 7:5, 4:6, 0:6, 6:3                    

Jeremy Chardy (Francja, 29) - Jesse Huta Galung (Holandia) 6:2, 6:4, 6:4                                                 

Kenny De Schepper (Francja) - Di Wu (Chiny) 7:5, 7:5, 7:6 (7-2)

Richard Gasquet (Francja, 9) - David Guez (Francja) 7:5, 6:4, 6:1

Tomas Berdych (Czechy, 7) - Aleksandr Niedowiesow (Ukraina) 6:3, 6:4, 6:3

Dominic Thiem (Austria) - Joao Sousa (Portugalia) 5:7, 6:4, 6:3, 7:6 (7-3)

David Ferrer (Hiszpania, 3) - Alejandro Gonzalez (Kolumbia) 6:3, 6:4, 6:4

Jarkko Nieminen (Finlandia) - Dudi Sela (Izrael) 3:6, 7:6 (7-3), 6:7 (3-7), 6:3, 6:3

Florian Mayer (Niemcy) - Denis Kudla (USA) 6:4, 6:2, 6:4

Alejandro Falla (Kolumbia) - Michaił Kukuszkin (Kazachstan) 6:7 (2-7), 6:2, 6:2, 6:3

Adrian Mannarino (Francja) - Steve Johnson (USA) 3:6, 6:3, 6:0, 5:7, 6:4

Damir Dżumhur (Bośnia i Hercegowina) - Jan Hajek (Czechy) 6:4, 6:2, 6:1

Sam Querrey (USA) - Santiago Giraldo (Kolumbia) 6:3, 6:2, 3:6, 7:6 (7-3)

Ivan Dodig (Chorwacja, 32) - Ivo Karlovic (Chorwacja) 7:6 (10-8), 6:3, 7:6 (7-4)

Michaił Jużny (Rosja, 14) - Jan-Lennard Struff (Niemcy) 6:1, 6:4, 6:2

Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 8) - Andriej Gołubiew (Kazachstan) 6:4, 4:1 i krecz Gołubiewa

Leonardo Mayer (Argentyna) - Albert Montanes (Hiszpania) 6:1, 6:3, 6:1

Ernests Gulbis (Łotwa, 23) - Juan Monaco (Argentyna) 1:6, 6:4, 7:6 (7-4), 6:2

Fabio Fognini (Włochy, 15) - Alex Bogomołow Jr (Rosja) 6:3, 6:2 i krecz Bogomołowa Jr



Dowiedz się więcej na temat: Novak Djokovic | australian open

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje