Reklama

Reklama

Puchar ETTU: trzy polskie szanse na finał

Po raz pierwszy w historii aż trzy polskie kluby mają szansę na finał Pucharu ETTU w tenisie stołowym. W piątek pierwsze mecze półfinałowe rozegrają zawodniczki Zamku Tarnobrzeg oraz pingpongiści Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki i Olimpii-Unii Grudziądz.

Do Francji udały się zespoły mistrzów Polski - z Tarnobrzega (kobiety) i podwarszawskiego Grodziska (mężczyźni). Zamek spotka się z TT Saint Quentin, zaś Dartom Bogoria - z Istres TT.

W składzie KTS Zamek znalazły się: Han Ying (Niemcy), Renata Strbikova (Czechy), Margarita Pesocka (Ukraina) i Kinga Stefańska.

Natomiast trener Dartomu Bogorii Tomasz Redzimski postawił na: Jiang Tianyia (Hongkong), nowego mistrza Polski Daniela Góraka (w Ostródzie powtórzył sukces sprzed trzech lat z Sosnowca), Pawła Fertikowskiego i Roberta Florasa.

Mazowieccy tenisiści rywalizowali z Istres TT w Lidze Mistrzów w 2011 roku. Wówczas dwukrotnie wygrali, ale z obecnego składu grał tylko Górak. W ekipie rywali pozostali natomiast Chen Jian i Christophe Legout.

Reklama

Najtrudniejsze zadanie czeka w piątek pingpongistów Olimpii-Unii. UMMC Jekaterynburg to półfinalista poprzedniej edycji Champions League, w którego barwach występują Chorwaci Zoran Primorac i Tan Ruiwu, Chińczyk Hou Yingchao oraz Rosjanin Grigorij Własow.

- Ekipa z Rosji już we wtorek przyjechała do Grudziądza. Nazajutrz obejrzała nasz mecz w Superlidze z Radzyniem Podlaskim, choć tak naprawdę nie było zbyt wiele do oglądania, bo łatwo wygraliśmy 3:0. Sensacją byłoby gdybyśmy triumfowali w którymś z dwóch spotkań, a realnie oceniając będziemy bardzo zadowoleni z każdego zdobytego punktu - powiedział trener mistrzów kraju z 2011 roku Piotr Szafranek.

Do dyspozycji będzie miał trzech zawodników: Tajwańczyka Sheng-Shenga Huanga, Bartosza Sucha i Chorwata Tomislava Kolarka.

Program meczów półfinałowych Pucharu ETTU:

piątek, 8 marca:

kobiety:

godz. 20.00: TT Saint Quentin - KTS Zamek Tarnobrzeg (rewanż 22 marca)

mężczyźni:

18.00: Olimpia-Unia Grudziądz - UMMC Jekaterynburg (rewanż 24 marca)

19.30: Istres TT - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (rewanż 23 marca)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama