Partner merytoryczny: Eleven Sports

MŚ w judo w Azerbejdżanie i Japonii

Lubię to
Lubię to
0
Super
0
Hahaha
0
Szok
0
Smutny
0
Zły
0
Udostępnij

Mistrzostwa świata w judo w 2018 roku odbędą się w Baku, a w 2019 w Tokio - poinformowała międzynarodowa federacja (IJF) na stronie internetowej.

Katarzyna Kłys
Katarzyna Kłys/AFP

W ubiegłym roku w stolicy Azerbejdżanu rozgrywano mistrzostwa Europy w judo, włączone w program pierwszych Igrzysk Europejskich, a w każdym sezonie odbywa się tam prestiżowy turniej cyklu Grand Slam. Japonia z kolei to kolebka judo, a sztandarową imprezą jest przeprowadzany zawsze na koniec roku Grand Slam im. Jigoro Kano, twórcy tego sportu.

W 2020 roku Tokio gościć będzie letnie igrzyska olimpijskie.

Już wcześniej postanowiono, że gospodarzem MŚ 2017 będzie Budapeszt. Natomiast przyszłoroczne mistrzostwa kontynentu odbędą się w Warszawie.

Podczas posiedzenia Komitetu Wykonawczego IJF w Rio de Janeiro zdecydowano również, że organizatorem MŚ juniorów w 2017 roku będzie Korea Północna.

196. członkiem światowej federacji judo został Bhutan.

W sobotę (6 sierpnia) w Rio rozpoczyna się olimpijska rywalizacja w judo. W turnieju wystąpi czworo Polaków: Arleta Podolak (57 kg), Katarzyna Kłys (70 kg) i Daria Pogorzelec (78 kg) oraz Maciej Sarnacki (+100 kg).

PAP

Lubię to
Lubię to
0
Super
0
Hahaha
0
Szok
0
Smutny
0
Zły
0
Udostępnij
Masz sugestie, uwagi albo widzisz na stronie błąd?Napisz do nas
Dołącz do nas na:
instagram
  • Polecane
  • Dziś w Interii
  • Rekomendacje