Partner merytoryczny: Eleven Sports

Zachód pokonał Wschód, czyli siatkówka z humorem

Lubię to
Lubię to
0
Super
0
Hahaha
0
Szok
0
Smutny
0
Zły
0
Udostępnij

Dużo zabawy, humoru i siatkówki z przymrużeniem oka - tak wyglądał Mecz Gwiazd PlusLigi kobiet, w którym Zachód pokonał Wschód 2:1 (23:25, 25:16, 15:9).

Komplet widzów na warszawskim Torwarze miał okazję obejrzeć najlepsze polskie siatkarki grające w PlusLidze. To właśnie kibice w głosowaniu internetowym wybierali zawodniczki do Meczu Gwiazd. Wschód opierał się przede wszystkim na siatkarkach Muszynianki, natomiast o sile Zachodu stanowiły liderujące w rozgrywkach zawodniczki Aluprofu Bielsko-Biała. Drużyny w tym wyjątkowym spotkaniu poprowadzili Bogdan Serwiński i Waldemar Kawka (Wschód) oraz Mariusz Wiktorowicz i Wiesław Popik (Zachód).

Sam mecz przypominał wielką zabawę, w której wynik był sprawą drugorzędną. Zawodniczki zamieniały się pozycjami, próbowały niekonwencjonalnych zagrań, których w meczach o stawkę nigdy by nie zaryzykowały. Pomysłowością imponowała libero Zachodu Paulina Maj, która serwowała... nogą, a kilkakrotnie wcieliła się w rolę atakującej.

Dobrze bawili się szkoleniowcy obu zespołów. Wiktorowicz w drugim secie sam wszedł na boisko, a z kolei Serwiński zastąpił drugiego sędziego, a potem pożyczył kamerę i wystąpił w roli operatora.

Organizatorzy spotkania przygotowali też kilka nowinek regulaminowych. Za skuteczne ataki zza linii czwartego metra zespoły otrzymywały dwa punkty. Z tej możliwości często korzystały siatkarki Aluprofu - Anna Barańska i Helena Horka kilka razy podwójnie zapunktowały dla drużyny Zachodu. MVP Meczu Gwiazd zostały Sylwia Pycia (Wschód) i Natalia Bamber (Zachód).

Przed meczem odbył się konkurs, w którym zawodniczki musiały zaserwować w tarczę o średnicy jednego metra. W finałowej rozgrywce Joanna Mirek pokonała Klaudię Kaczorowską. Liderka Muszynianki oprócz nagrody i kwiatów otrzymała czek na dwa tysiące złotych.

Zachód - Wschód 2:1 (23:25, 25:16, 15:9)

Zachód: Katarzyna Skorupa, Zuzanna Efimienko, Eleonora Dziękiewicz, Helena Horka, Bogumiła Barańska, Agnieszka Kosmatka, Paulina Maj (libero) oraz Natalia Bamber, Joanna Wołosz, Anna Barańska, Klaudia Kaczorowska, Katarzyna Mróz.

Wschód: Izabela Bełcik, Katarzyna Gajgał, Sylwia Pycia, Joanna Mirek, Aleksandra Jagieło, Katarzyna Zaroślińska, Mariola Zenik (libero) oraz Ewelina Sieczka, Anna Witczak, Marta Haładyn, Marta Solipiwko.

INTERIA.PL/PAP

Lubię to
Lubię to
0
Super
0
Hahaha
0
Szok
0
Smutny
0
Zły
0
Udostępnij
Masz sugestie, uwagi albo widzisz na stronie błąd?Napisz do nas
Dołącz do nas na:
instagram
  • Polecane
  • Dziś w Interii
  • Rekomendacje