CS Universitatea - Dinamo 5-0 (1-0). Liga rumuńska - 10. kolejka Ligi I

27 września na Complex Sportiv Craiova w Krajowie odbył się pojedynek 10. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami CS Universitatea i Dinama. Mecz zakończył się zwycięstwem CS Universitatea 5-0. Na stadionie zasiadło 7 232 widzów.

10. kolejka Rumunia - Liga I
2021-09-27 20:00 | Stadion: Complex Sportiv Craiova | Widzów: 7232 | Arbiter: Cătălin Popa
J. Marković 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Zespół CS Universitatea wygrał aż siedem razy, zremisował sześć, a przegrał tylko trzy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia ukarał żółtą kartką Deniza Giafera, piłkarza gości.

W 16. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Deniz Giafer z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w szóstej minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CS Universitatea w 18. minucie spotkania, gdy Lyes Houri strzelił z karnego pierwszego gola. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Dinamo: Mirkowi Ivanovskiemu w 23. i Deianowi Sorescu w 39. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CS Universitatea.

Drugą połowę drużyna CS Universitatea rozpoczęła w zmienionym składzie, za Vladimira Screciu, Alexandru Crețu weszli Marius Constantin, George Cîmpanu. Trener CS Universitatea postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jovan Marković, a murawę opuścił Ștefan Baiaram. Jovan Marković bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to już jego czwarty gol w tegorocznych rozgrywkach.

Zespół Dinama ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 52. minucie trafił Andrei Ivan.

W 54. minucie Antoine Conte zastąpił Cristiana Căpățînę.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 58. minucie wynik na 3-0 podwyższył George Cîmpanu. Przy strzeleniu gola pomógł Cristian Căpățînă.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Mariusowi Constantinowi z CS Universitatea. Była to 59. minuta starcia. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w zespole Dinama doszło do zmiany. Andrei Radu wszedł za Cătălina Itu.

Prawie natychmiast Cristian Căpățînă wywołał eksplozję radości wśród kibiców CS Universitatea, strzelając kolejnego gola w 62. minucie pojedynku.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej pierwszej minucie meczu na listę strzelców wpisał się Jovan Marković. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5-0.

Plamen Ivanov Iliev
54′ Antoine Conte
Deniz Giafer6′ 16′
Marius Valerica Gaman
Răzvan Ștefan Popa
46′ Vladimir Ionuț Screciu
Ricardo Florin Grigore
Bogdan Ilie Vătăjelu
Steliano Filip83′
Dan Nistor
Deian Cristian Sorescu39′
 18′ (k.) Lyes Hafid Houri
Alin Ilie Dudea
46′ Alexandru Crețu
Cătălin Mihai Itu62′
74′ Gustavo di Mauro Vagenin
Robert Marian Moldoveanu73′
 52′ Andrei Virgil Ivan
Mirko Ivanovski23′ 83′
46′ Ștefan Baiaram
Cosmin Gabriel Matei
David Beniamin Lazar
Mihai Alexandru Eşanu
Mihai Alexandru Balasza
Costin Ionuț Amzar
46′ 59′ Marius Marcel Constantin
David Țone
Ștefan Marinel Vlădoiu
Andrei Radu62′
54′  62′ Cristian Mihai Căpățînă
Andrei Ahmed Bani Mustafa73′
Matteo Fedele
Valentin Ioan Borcea
74′ Antoni Valeri Ivanov
Geani Mihai Crețu83′
46′  58′ George Alexandru Cîmpanu
Cătălin Ștefan Țîră
46′  90′ Jovan Marković
Mihai Alexandru Neicuțescu83′

Drużyna CS Universitatea była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom CS Universitatea pokazał jedną żółtą.

Zespół CS Universitatea w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższą sobotę zespół Dinama rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie AFC UTA Arad. Natomiast w niedzielę FC U Craiova 1948 SA zagra z drużyną CS Universitatea na jej terenie.